Zastosowanie dekoracyjnej farby do ścian to nowe słowo w aranżacji wnętrz. Taka powłoka nie tylko może symulować różne tekstury, ale także zmieniać kolor w zależności od kąta padania światła.

Rodzaje farb dekoracyjnych

Istnieje kilka wersji materiałów, z których wykonano dekoracyjną farbę do dekoracji ścian. Są to farby na bazie wody na bazie akrylu, które mogą przenosić niezwykłą i piękną fakturę. Często mają one również właściwości hydrofobowe, ponieważ te silikonowe składniki dodaje się do kompozycji. Farba mineralna powstaje na bazie cementu i wapna. Farby silikatowe w swoim składzie mają elementy ciekłego szkła. Różne odcienie kolorów są podawane przez pigmenty kolorowe. Wreszcie są najbardziej trwałe farby na bazie silikonu.

Dekoracyjna farba strukturalna do ścian

Teraz powinniśmy porozmawiać o najciekawszej formie farb dekoracyjnych - dekoracyjnej, teksturowanej i teksturowanej farbie do ścian. Dzięki swojej powłoce powłoka może imitować różnorodne materiały: zamsz, piasek, glinę, kamień. Na przykład istnieje specjalna dekoracyjna farba strukturalna do ścian na jedwab. Bardzo piękne ściany, ozdobione podobną farbą we wnętrzu. Natychmiast uzyskują niezwykły przelew, zmianę koloru, a sama powłoka wygląda elegancko i jest kosztowna. Inne rodzaje farb dekoracyjnych mogą imitować złocenia z ich wiosennym wyglądem. Mogą być używane na oddzielnych elementach ściennych, na przykład stiuk .

Istnieją również specjalne farby dekoracyjne fluorescencyjne. Ich kolor zależy od kąta patrzenia na ścianę. Ta dekoracja ścian może zamienić pomieszczenie w bajkową przestrzeń, którą będziesz chciał oglądać na nowo. Użycie farb strukturalnych może być kompletne, gdy wszystkie ściany pokoju pokryte są farbą. Ale o wiele ciekawiej jest patrzeć na ten rodzaj wykończenia w wersji częściowej, gdy tylko jedna ściana w pokoju jest pokryta farbą lub pojedynczymi elementami, na przykład niszami lub filary .

Farba dekoracyjna do ścian1Farba dekoracyjna do ścian2Farba dekoracyjna do ścian3
Farba dekoracyjna do ścian4Farba dekoracyjna do ścian5Farba dekoracyjna do ścian6
Farba dekoracyjna do ścian7Farba dekoracyjna na ściany8Farba dekoracyjna do ścian9