W każdym domu znajdują się meble, które straciły swój estetyczny wygląd, ale szkoda wyrzucić je. Obecność zadrapań, wiórów, odrapanej tapicerki jest bardzo łatwa do ukrycia pod przykryciem. Prosta technika projektowania w postaci wystroju krzeseł to korzystny dla wszystkich sposób na odnowienie przestrzeni i uczynienie jej bardziej komfortową.

Okładki można podzielić na kilka typów:

  • za darmo;
  • ciasno dopasowany;
  • w formie peleryny (draperia).

Jeśli chodzi o wybór tekstylia , nie możemy zapomnieć o suppleksie (lycrze). Materiał ten jest bardzo elastyczny, idealnie rozciąga się, co jest odpowiednie do dekoracji mebli o niestandardowej konfiguracji. Gabardyna jest również interesująca - jest zarówno elastyczna jak i cienka. Ważona struktura satynowej krepy pozwoli ci kształtować krzesło ze spektakularnymi fałdami i marszczeniami, a delikatny blask doda wyrafinowania. Rozciąganie Atlas dobrze się rozciąga. Ta błyszcząca powierzchnia jest bardzo łatwa do drapowania. Siatka jest odpowiednia do łączenia z innymi materiałami. Organza jest uważana za idealną do dekoracji ślubnych - lekką, zwiewną i świąteczną. Dobrze zaktualizuj sytuację w domu i brokacie o zawiłym wzorze.

Pokrowce na krzesła1Pokrowce na krzesła2Pokrowce na krzesła3

Poprawnie wybieramy okładkę

Aby stworzyć domową atmosferę, wybierz produkty z kwiatowymi ornamentami w tak zwanym stylu. kraj . Ciemne tkaniny podkreślają surowość atmosfery. Świąteczny wystrój można łatwo uzyskać za pomocą gipiury, jedwabiu i elementów z szyfonu. Na uroczystą i romantyczną atmosferę, sztuczne kwiaty, łuki i grzywki są dobre. W projektowaniu można zastosować meble i tkaniny zasłonowe. Uniwersalne pokrowce na krzesła z nietypowymi haftami natychmiast dadzą pomieszczeniu jeszcze większy komfort. Długie arystokratyczne produkty nadają się bardziej do salonu, a bujne falbanki - do sypialni.

Pokrowce na krzesła4Pokrowce na krzesła5Pokrowce na krzesła6

Projekt zależy od kształtu mebli. Najłatwiejszy sposób na ukrycie płaszcza na prostym, zwężającym się szczycie. Odpowiednia jest długa lub krótka, dopasowana osłona z tyłu fotela. W przypadku niestandardowych formularzy coraz częściej stosuje się krótsze "poszewki na poduszki", które obejmują od jednej trzeciej do dwóch trzecich oparcia. Kontrastujące obramowanie ze sznurków, plecionek lub tej samej tkaniny, co sam płaszcz, podkreśla osłonę fotela. Tak więc kompozycja wygląda na kompletną.

Nie zaleca się mieszania więcej niż trzech odcieni, to rozwiązanie wygląda niegrzecznie i bez smaku. Akcenty kolorystyczne należy łączyć z zasłonami i obrusem, jeśli są w pokoju.

Pokrowce na krzesła7Pokrowce na krzesła8Pokrowce na krzesła9

Zalety tekstyliów na krzesła

Używając pokrowców na krzesłach z oparciem lub bez, możesz z łatwością odświeżyć i przekształcić wnętrze mieszkania, domu, restauracji. Jest to doskonała ochrona przed brudem i kurzem. Produkty są bardzo łatwe do czyszczenia lub prania. Odpowiednio dobrane rozwiązanie kolorystyczne "wzmocni" ogólną koncepcję pomieszczenia. Okładki można zmieniać w zależności od nastroju, w zależności od pory roku. Na przykład latem mogą to być śnieżnobiałe tkaniny, w zimie wybierz jasne i ciepłe odcienie.

Pokrowce na krzesła10Pokrowce na krzesła11Pokrowce na krzesła12

Okładka jest oczywistą oszczędnością zasobów pieniężnych w porównaniu z zakupem nowych mebli. Aby mogła służyć Ci tak długo, jak to możliwe, jego tkanina musi być trwała. Do kuchni lepiej wybrać niedrogi materiał, który nie boi się wielokrotnych prań. Najlepszym do tego celu jest bawełna. W przedszkolu powinny dominować jaśniejsze dźwięki. Jednak produkt musi być również praktyczny, ponieważ bardzo łatwo dziecko może poplamić lub uszkodzić meble. Możesz użyć osłony na krześle "szydełka". Uwolnij wyobraźnię, zamów lub uszyć śmieszne peleryny w postaci zwierząt lub ulubionych postaci z kreskówek. Wszystko zależy od wieku i preferencji waszych dzieci. Nie bój się eksperymentować!

Pokrowce na krzesła13Pokrowce na krzesła14Pokrowce na krzesła15