Kolumna jest elementem stylowego i nowoczesnego wnętrza, które jest urządzone w stylu klasycznym. I to urządzenie było używane od czasów starożytnych, bez utraty jego znaczenia.

Obowiązki funkcjonalne kolumn we wnętrzu:

  • wykonywanie roli wsparcia;
  • umiejętność ukrywania komunikacji;
  • umiejętność dekoracji wnętrza i podkreślenia jego kierunku;
  • szansa na wizualną zmianę proporcji przestrzeni;
  • podział pomieszczeń na strefy o różnej funkcjonalności;
  • Fałszywe kolumny we wnętrzu mogą służyć jako ukryte szafki, w których można przechowywać małą piwniczkę z winami, naczynia, sprzęt audio i tak dalej.
Jaki jest materiał do produkcji kolumn?

Najbardziej pożądanymi komponentami do produkcji tych elementów wnętrza są kamień granitowy, marmurowy, sztuczny i modyfikowany. W szczególnych przypadkach możliwe jest licowanie produktu kamieniami półszlachetnymi: malachitem, lazurytem, ​​jaspisem, nefrytem lub onyksem. Również popyt są kolumny z trawertynu - kamień naturalnego pochodzenia. Bardzo rzadko w obecnych modelach można używać drewnianych wkładek, jeśli wymaga tego projekt pokoju.

Nowoczesne kolumny we wnętrzu mieszkania wykonane są również z tłoczonego lub odlanego betonu, poliuretanu, włókna szklanego lub gipsu. Są znacznie lżejsze od swoich naturalnych "braci", mają większą różnorodność kształtów i kolorów. I polityki cenowej na zamówienie poniżej. Rozważ najpopularniejsze typy kolumn i ich funkcje.

Kolumny poliuretanowe we wnętrzu

Pianka poliuretanowa stała się najpopularniejszym materiałem do produkcji takich elementów dekoracyjnych, ponieważ jest bardzo łatwa w obróbce, ponieważ waga tego produktu jest niezwykle mała w porównaniu z kamieniem naturalnym. Na kolumnach poliuretanowych można wycinać najbardziej różnorodne i dziwaczne wzory, które rzadko "pozwalają" na naturalne materiały. Montaż takich konstrukcji również nie wymaga wiele czasu ani wysiłku: wystarczy skleić ze sobą bloki i elementy kolumny i pomalować farbą akrylową o pożądanym kolorze.

Słupy gipsowe we wnętrzu

Produkty z tego materiału są wykonane wyłącznie na zamówienie i mogą być używane tylko do dekoracji wnętrz domu. Wynika to ze zdolności gipsu do szybkiego wchłaniania wilgoci, co prowadzi do zniszczenia kolumn lub uszkodzenia ich wyglądu.

W jakich pokojach jest projekt z kolumnami

Różnorodność kształtów, rozmiarów, kolorów i faktur pozwala na wykorzystanie wystroju wnętrza z kolumnami w prawie wszystkich pomieszczeniach. Szczególnie ważne jest ich zastosowanie do dekoracji schodów, balkonów, werand, kominków lub łukowych chodników. Wnętrze salonu z kolumnami oznacza obowiązkowe użycie pary tych elementów dekoracyjnych lub całego ich składu. Konieczne jest uzupełnienie projektu o inne cechy. klasyczny styl : zdjęcia, łuki, stiuk itd. Nie trzeba myśleć, że kolumny mogą być używane tylko podczas tworzenia klasycznego projektu pokoju. Kwadratowe kolumny we wnętrzu pokoju, wykonane w stylu hi-tech lub nowoczesnym, będą wyglądać nie tylko trafnie, ale także stylowo.

Pokój, uzupełniony kolumnami, natychmiast staje się uroczysty i majestatyczny. Działają jak osobliwe wykrzykniki, które z pewnością zwrócą uwagę na cały kierunek, w którym pokój jest utrzymywany, oraz preferencje jego właściciela. Cóż, wszystkie pytania związane z wyborem kolumn i ich instalacją powinny zostać powierzone specjalistom.

wnętrze salonu z kolumnami 1wnętrze salonu z kolumnami 2wnętrze salonu z kolumnami 3
wnętrze salonu z kolumnami 4wnętrze salonu z kolumnami 5wnętrze salonu z kolumnami 6
wnętrze salonu z kolumnami 7wnętrze salonu z kolumnami 8wnętrze salonu z kolumnami 9