Nowoczesne wnętrza często wykorzystują elementy architektury antycznej i klasycznej. Mogą to być freski, płaskorzeźby, kominki, cylindryczne łuki i piękna lista artystyczna. Dotyczy to również wysokich kolumn. Wcześniej pełniły one głównie funkcję praktyczną (wspierały sufit, służyły jako wsparcie), ale dziś są używane do dekoracji lub do ukrywania komunikacji. Jak możemy wykorzystać kolumny we wnętrzu nowoczesnego mieszkania i jak mogą być lepiej urządzone? O tym poniżej.

Robienie kolumn w mieszkaniu

Te elementy dekoracyjne są najczęściej stosowane w klasycznych wnętrzach domów prywatnych. Sprawia, że ​​pokój jest szczególnie majestatyczny i uroczysty, podkreśla jego wymiary i stwarza wrażenie, że sufity "unoszą się" w powietrzu. Jednak w nowoczesnych mieszkaniach znalazły zastosowanie również kolumny. Poniższe opcje projektowania są najkorzystniejsze:

  1. Oddzielenie jadalni i pomieszczeń mieszkalnych . Kolumny świetnie nadają się do zagospodarowania przestrzennego. Wyglądają dyskretnie i prosto, a jednocześnie wizualnie dzielą pomieszczenie na części funkcjonalne. Jeśli zdecydujesz się rozdzielić dwa pokoje, możesz użyć drewnianych lub kamiennych kolumn.
  2. Kolumny we wnętrzu mieszkania 1Kolumny we wnętrzu mieszkania 2Kolumny we wnętrzu mieszkania 3
  3. Kolumny w łazience . Jeśli planujesz zaprojektować łazienkę w stylu królewskim, ten element projektu będzie bardzo przydatny. Możesz zamknąć kolumny w łazience lub zainstalować je w pobliżu umywalki. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko przestronnych pokoi z wysokimi sufitami.
  4. Kolumny we wnętrzu mieszkania 4Kolumny we wnętrzu mieszkania 5Kolumny we wnętrzu mieszkania 6
  5. W połączeniu z partycją . Ten projekt wygląda organicznie w salach i salach. Dzięki przegrody możliwe jest osiągnięcie bardziej znaczącego oddzielenia przestrzeni, ale kosztem kolumny powstaje uczucie lekkości. W razie potrzeby przegroda może stać się funkcjonalną częścią wnętrza, zapewniając jej wbudowane półki i drzwi.
  6. Kolumny we wnętrzu mieszkania 7Kolumny we wnętrzu mieszkania 8Kolumny we wnętrzu mieszkania 9
  7. Licznik barowy . Stojaki są zwykle używane cienki chromowany pręt, zapewniając stabilność konstrukcji. Co zrobić, aby pokazać oryginalność i zastąpić zwykły pasek luksusową kolumną? W takim przypadku projekt stanie się bardziej oryginalny, a pomieszczenie zyska specjalny połysk.
  8. Kolumny we wnętrzu mieszkania 10Kolumny we wnętrzu mieszkania 11Kolumny we wnętrzu mieszkania 12

Oprócz tych opcji istnieje wiele innych sposobów wykorzystania ozdobnych kolumn w mieszkaniu. Mogą być podświetlone, przycięte z dzikiego kamienia lub pomalowane na jasny kolor, ustawić je w rogu mieszkania, a nawet na balkony w prywatnym domu.

Kolumny we wnętrzu mieszkania 13Kolumny we wnętrzu mieszkania 14Kolumny we wnętrzu mieszkania 15