Fretwork a kolumny zawsze kojarzą się z luksusem i elegancją pokoju. Dzięki nowoczesnym materiałom, nawet w zwykłym miejskim mieszkaniu, możesz stworzyć świąteczny i elegancki design, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Kolumna dekoracyjna z poliuretanu

Oczywiście produkty gipsowe pozostają aktualne. Ale są one częściej wykorzystywane do projektowania elewacji domu lub wnętrza dużych domów wiejskich. Wersja mieszkalna jest całkiem możliwa do zorganizowania produktów z poliuretanu. Fałsz kolumny we wnętrzu mają wiele zalet:

  • ich koszt jest znacznie niższy niż struktury gipsowe, co wpływa na popyt i dostępność;
  • powierzchnię można po prostu pomalować białą farbą i za pomocą specjalnych powłok można wykonać imitację dowolnego materiału;
  • Fałszywe kolumny we wnętrzu można zainstalować za kilka dni i często można to zrobić bez pomocy profesjonalistów, co oszczędza pieniądze.

Okazuje się, że możesz stworzyć eleganckie wnętrze bez dużych inwestycji funduszy i na krótką przestrzeń. Praca z nim jest łatwa, a rezultat widoczny niemal natychmiast. Dlatego dzisiaj projektanci we wnętrzu aktywnie używają kolumn z poliuretanu.

Kolumna dekoracyjna z poliuretanu - opcje projektowe

Dekoracyjne stiuki lub kolumna z poliuretanu służą do tworzenia wnętrza pomieszczeń w różnych stylach. Należą do nich klasyczne angielskie, czasem z takimi elementami uzupełniają pokój w stylu rokoko, a nawet w art deco kolumna wygląda dość harmonijnie.

Istnieją dwie podstawowe techniki, z których zazwyczaj korzystają projektanci. Kolumny z poliuretanu mogą działać we wnętrzu jako podstawa całej rejestracji. W takich przypadkach powierzchnia jest często malowana różnymi naturalnymi materiałami, takimi jak kamień lub marmur. Dekoracja mebli i ścian z reguły pozostaje tłem, a główna uwaga zostaje przeniesiona na kolumny. Ale będzie to odpowiednie dla przestronnych pokoi, w których można rozważyć pomysł projektanta.

Jeśli chcesz odtworzyć klasykę w małym pokoju, lepiej użyć kolumn kątowych z poliuretanu, które po prostu utrzymają pożądany ton. W takim pokoju głównym elementem są meble i dekoracje, a ściany i kolumny tylko je uzupełniają. Ta metoda pozwala przynieść luksusowe przedmioty do wnętrza pokoju, ale nie stwarza wrażenia sterty.

Kolumny poliuretanowe we wnętrzu1Kolumny poliuretanowe we wnętrzu2Kolumny poliuretanowe we wnętrzu3
Kolumny poliuretanowe we wnętrzu4Kolumny poliuretanowe we wnętrzu5Kolumny poliuretanowe we wnętrzu6
Kolumny poliuretanu we wnętrzu7Kolumny z poliuretanu we wnętrzu8Kolumny z poliuretanu we wnętrzu9