W salonie jest pokój o największej zwrotności, który w pełni wyjaśnia pragnienie właścicieli domu, aby uczynić go tak wygodnym i pięknym, jak to tylko możliwe. Ale bardzo często zdarza się, że piękne i drogie meble wyglądają nudno na tle pustych, pozbawionych twarzy ścian. W takim przypadku ważne będzie wykonanie kombinacji tapety w salonie.

Często ściany w salonie mogą być bardziej oryginalne i żywe dzięki zastosowaniu tapety o dowolnym odcieniu pojedynczego, podstawowego koloru. Taka kombinacja tapet w pokoju da możliwość wizualnego ustawienia pokoju. Technikę tę można z powodzeniem zastosować do tapety z wieloma fakturami. Ale warto pamiętać, że taki materiał bardzo wyraźnie i ostro dzieli pomieszczenie.

Zasada naziemna połączenie tapet jest wyborem właściwego podejścia do określania podstawowego koloru projektu ściany. Należy wziąć pod uwagę fakt, że tapetę o wzorze, reliefie lub ornamentie najlepiej będzie połączyć z monotonią lub gładkością. Tandem taki będzie najbardziej idealny. W salonie można wybrać tapetę z geometrycznym wzorem i uzupełnić je materiałem, który powtarza podstawowy ton.

Pomysł na połączenie tapety będzie przydatny, jeśli chcesz wizualnie odróżnić salon od strefy rekreacyjnej i lunchu. W tym przypadku, odcienie światła nadają się do jadalni, a strefa relaksu dobrze będzie wyglądać w projekcie tapety o kilka tonów jaśniejszych od głównego. Opcja wygrana-wygrana to połączenie materiałów z jasnymi wydrukami z monochromatycznymi wykończeniami.

Kilka sposobów łączenia tapety:

  1. Możesz kupić tapetę o tym samym kolorze i teksturze, ale z innym wzorem i przykleić je w odpowiedniej kolejności.
  2. Dokowanie arkuszy tapet można wykonać falą lub zygzakiem. Ale ta metoda wymaga pewnego doświadczenia i umiejętności.
  3. Pozioma kombinacja tapet stała się bardzo popularna. Jego istotą jest klejenie materiału o różnych fakturach i rysunkach, których granice są wyznaczone krawężnik .
  4. Można wykonać wstawki z tapety o innym kolorze, które przykleja się do podłogi głównej i są ograniczone do form lub ramek. Szczególnie ta metoda ma znaczenie dla stworzenia wnętrza w stylu barokowym.
  5. Technika łączenia w splocie daje miejsce na wyobraźnię, ponieważ możliwe jest stworzenie panelu z najbardziej niewiarygodnych kolorów wpływów.
  6. Połączenie fototapety i tapety wygląda wyjątkowo, a dziś można kupić gotowe kolekcje na sprzedaż i nie marnować czasu na dobór odpowiednich materiałów.
Łączenie tapety w salonie1Łączenie tapety w salonie2Łączenie tapety w salonie3
Łączenie tapety w salonie4Łączenie tapety w salonie5Łączenie tapety w salonie6
Łączenie tapety w salonie7Łączenie tapety w salonie8Łączenie tapety w salonie9