Dawno temu malowanie ścian w pokoju była niezwykle popularna metoda dekoracji, w budynkach biurowych i prywatnych domach korytarze, łazienki i kuchnie często były pokryte emalią i olejnymi kompozycjami. Niestety, ale stare materiały nie były zbyt stabilne, a pomalowana powierzchnia szybko przybrała nieprzedstawialny wygląd. Dekoracyjna dekoracja ścian farbami ponownie stała się istotna, gdy pojawiły się nowe zaskakujące rozwiązania o unikalnych właściwościach.

Zalety dekoracyjnej farby teksturowanej na ściany

  1. Malowane ściany nie wymagają naprawy przez 10 lat, jeśli chcesz ulepszyć wnętrze, wtedy zerwanie starej farby jest niepotrzebne. Nowa warstwa jest nakładana bezpośrednio na poprzednią warstwę.
  2. Dekoracyjne teksturowane farby dla ścian praktycznie nie boi się ultrafioletu, teksturowana powierzchnia nie ucierpi na pazurach zwierząt domowych, które często lubią drapać tapetę. W tym samym czasie nie ma stawów i dłużej zachowuje swoje właściwości. Jasne pomalowane ściany z brudu są znacznie łatwiejsze niż papier lub włóknina, a kurz nie tyle przywiera do nich.
  3. Możesz bezpiecznie kupować preparaty na bazie wody do mebli dziecięcych, nie zawierają one substancji rakotwórczych ani innych szkodliwych zanieczyszczeń.
  4. Tapeta jest produkowana w dużych ilościach, ale tutaj mamy do czynienia praktycznie z dziełem artystycznym. Możesz eksperymentować z kolorystyką, zmieniać teksturę do smaku, aby za każdym razem ściany były malowane w nowy i oryginalny sposób.
  5. Farby dekoracyjne do ścian mogą wyglądać na drogie i naturalne, jak najdelikatniejszy jedwab, zamsz, delikatny aksamit czy nawet prawdziwa skóra.

Jak stosuje się dekoracyjną farbę ścienną?

Jakość kolorowej warstwy zależy od przygotowanej powierzchni. Farbę nakłada się grubą warstwą, tak że usuwana jest rozpadająca się stara powłoka, a duże wady są wyrównywane szpachlą. Konieczne jest gruntowanie, zmniejsza porowatość ścian i pochłanianie wilgoci. Najpierw nakładana jest warstwa podkładowa farby, pozwoli to uniknąć niepomalowanych obszarów. Teksturowana farba jest mieszana i nakładana na ściany, można użyć pneumatycznego opryskiwacza, wałka, szczotki lub łopatki. Stosując różne techniki (wałek do malowania, plamy ze wzornika, glazury i inne), możesz osiągnąć różne efekty. Ściany, w zależności od wybranej metody, będą przypominać sitodruk, teksturowane tapety, marmur, sztruks, pergamin, kolejną unikalną fakturę.

dekoracyjna farba strukturalna do ścian1dekoracyjna farba strukturalna do ścian2dekoracyjna farba strukturalna na ściany3
dekoracyjna farba teksturowana na ściany4dekoracyjna farba strukturalna na ściany5dekoracyjna farba strukturalna do ścian6
dekoracyjna farba teksturowana na ściany7dekoracyjna farba strukturalna na ściany8dekoracyjna farba strukturalna do ścian9