Dekoracyjną dekorację ścian w mieszkaniu należy dobrać indywidualnie do każdego pokoju, biorąc pod uwagę jego cel funkcjonalny. Preferując konkretny materiał, należy zapoznać się z charakterystyką jego działania i zwrócić uwagę na jego wygląd.

Kilka przykładów materiałów wykończeniowych do mieszkania

Tynk dekoracyjny. W tytule tynk ozdobny Wyznacza się jego główną funkcję, która jest ostateczną dekoracją, czyli dekoracją ścian w mieszkaniu. Jego zaletą jest to, że nowoczesne technologie pozwalają mu symulować wiele materiałów, na przykład kamień, drewno, metal.

Tynkowane powierzchnie z łatwością pasują do każdego wnętrza, asortyment proponowanego materiału według tekstury i skali kolorów jest bardzo duży. Przed dekorowaniem ścian dekoracyjnym tynkiem nie trzeba ich wyrównywać do idealnego stanu, nałożona warstwa mieszaniny będzie ukrywać niewielkie nierówności. Tynk służy jako doskonała izolacja, podczas gdy ściany mają zdolność "oddychania".

dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 1dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 2dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 3

Sztuczny kamień. Nie wychodź z mody i dekoracyjnych dekoracji ścian w mieszkaniu pod kamieniem, ekologiczny materiał składający się z cementu, piasku, barwnika - o wyglądzie naturalnego, naturalnego kamienia.

Materiał jest bardzo trwały, charakteryzuje się długim okresem eksploatacji, umożliwiając jednocześnie stworzenie oryginału i wygodne wnętrze . Ogromna różnorodność i łatwość instalacji zdobyły tę popularność i znaczenie. Aby uniknąć "obciążania" wnętrza i zmniejszenia rzeczywistego obciążenia ścian, sztuczny kamień może być używany tylko fragmentarycznie, na jednej lub dwóch ścianach.

dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 4dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 5dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 6

Cegła dekoracyjna. Podobnie można użyć klocków dekoracyjnych do wykończenia ścian w mieszkaniu. Materiał ten wygląda stylowo, jest dość modny i łatwo połączyć z większością innych materiałów wykończeniowych.

dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 7dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 8dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 9

Dekoracyjną dekorację narożników ścian w mieszkaniu można łatwo osiągnąć za pomocą powyższych materiałów, chociaż można użyć specjalnych plastikowych narożników plastikowych, które mogą być prostokątne lub okrągłe.

dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 10dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 11dekoracyjna dekoracja ścienna w mieszkaniu 12