Ile nowych rozwiązań w wydaniu producentów tapet nie wymyśliłoby, ale wykończenie kamienia Cegła lub tynk to najtrwalsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Te trzy materiały są uniwersalne w wielu stylach, praktyczne nawet w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Dlatego po raz kolejny dotknij ważnych punktów, które będą przydatne podczas naprawy i pomogą uzyskać pożądany efekt.

Wnętrze z dekoracyjną dekoracją z kamienia

Jeśli chodzi o to, czy warto wydawać pieniądze na surowce naturalne, czy używać sztucznych materiałów, można wiele kłócić. Jednak te dwa sposoby są wybierane w przybliżeniu równie często. I to jest bardziej kwestia prestiżu i statusu, ponieważ zewnętrznie sztuczne materiały kopiują naturalną jakość.

Ale to, co naprawdę należy wziąć pod uwagę przy dekorowaniu wnętrza kamieniem ozdobnym, to niektóre właściwości materiału jako całości. Odniesiemy się do nich w następujący sposób:

  • kamień ma właściwość do zjedzenia odrobiny przestrzeni, nawet jeśli wybrano najjaśniejsze odcienie, więc natychmiast rozważ dodatkowe oświetlenie i naprzemienny kamień świetlny z ciemniejszym;
  • z pierwszego punktu wynika, że ​​niepożądane jest rysowanie wąskich ciemnych pomieszczeń ciemnym lub zbyt dużym kamieniem, o ile nie dąży się do odtworzenia efektu tuneli zamków;
  • do dekoracyjnej dekoracji wnętrz z kamieniem, główną zasadą pozostaje "im mniej, tym lepiej", ponieważ łatwo jest posunąć się za daleko z tym materiałem;
  • nie bój się łączyć różnych tekstur i materiałów: powszechnie uważa się, że kamień nie mieści się w sypialni lub pokoju dziecinnym, ale jasne ciepłe odcienie w połączeniu z delikatnymi tkaninami są w stanie zmiękczyć efekt kamienia.
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 1
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 2
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 3

Dekoracyjna cegła do dekoracji wnętrz we wnętrzu

Do dekoracji ścian i pomieszczeń w pomieszczeniu służą dwa rodzaje cegieł: klinkier i gips lub cement. Pierwszy typ wykonany jest z gliny, podczas procesu wypalania - wszystko to powoduje, że koszt produktu jest wysoki. Jest to jednak idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o dużych różnicach temperatur. Cegłę z gipsu lub cementu wytwarza się przez formowanie, gdy mieszanina wlewa się do formy i czeka na zestalenie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla miejsc, w których nie trzeba często myć i nie ma dużego obciążenia.

O zaletach dekoracyjne cegły do dekoracji wnętrz we wnętrzu można mówić przez długi czas, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni projekt dla określonego stylu. Cegły ozdobne będą różne dla każdego wnętrza:

  • jeśli mówimy o poddaszu, to typowe jest tu połączenie cegły i metalu, najbardziej realistyczny mur będzie odpowiedni bez dodatkowych elementów dekoracyjnych;
  • dla kraju bardziej odpowiednia jest sztucznie postarzana cegła, czerwone ciepłe odcienie i dużo naturalnego drewna (w tym wnętrzu cegły składają się zazwyczaj z pieców i otworów okiennych, kominków i małych obszarów w narożach ścian);
  • całkiem inna firma z branży high-tech - odpowiednia będzie idealnie gładka cegła, najlepiej o błyszczącej powierzchni i szarej lub szaro-czarnej gammie.
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 4
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 5
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 6

Dekoracja wnętrz z dekoracyjnym tynkiem

I wreszcie dekoracyjne wykończenie wnętrz za pomocą mieszanek tynkarskich, z ich stale rosnącą popularnością. Kiedy wykończenie jest zajmowane przez mistrza, który zna się na jego działalności, można liczyć na niesamowicie długą żywotność powłoki i naprawdę imponujący wygląd ścian. Nawet wysoki koszt i złożoność techniki nakładania kompozycji nie spowodowały odmowy wykonania tynku.

Można powiedzieć, że dla każdego pokoju projektanci zdołali już znaleźć najbardziej odpowiedni rodzaj tynku. Więc na korytarze i balkony, czasem w salonach, najczęściej kupują tynk strukturalny i strukturalny. Doskonale imitują kamień, pozwalają na ukształtowanie ulgi.

W przypadku balkonów i loggii bardziej odpowiednie są chipsy marmurowe. Będzie również odpowiedni w małym ogrodzie zimowym w domu, ponieważ dobrze radzi sobie ze zmianami temperatury. Tynkowanie weneckie jest idealnym rozwiązaniem do przedpokoju lub sypialni, ale stopniowo stado z jedwabnymi włóknami w kompozycji wchodzi w modę.

dekoracyjne wyposażenie wnętrz 7
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 8
dekoracyjne wyposażenie wnętrz 9