Drzwi wykonane z metalu na różne sposoby, lub tak zwane żelazne bramy, stopniowo stają się najbardziej poszukiwanymi strukturami do dekoracji przestrzeni, przesuwając drewniane opcje. Wynika to z łatwości użytkowania, dużej liczby projektów, a także trwałości takich bram.

Korzyści z żelaznych bram

Główną zaletą konstrukcji wykonanych z metalu jest oczywiście ich trwałość. Raz spędzony na wysokiej jakości bramie, możesz zapomnieć o ich remontu przez długi czas i tylko od czasu do czasu odświeżać farbę. Bramy takie nadają się nawet do bardzo aktywnego użytkowania, na przykład można kupić ciekawą wersję żelaznej bramy do domu, który będzie służył przez wiele dziesięcioleci.

Drugą pozytywną cechą takich bram jest ich odporność na wpływy środowiska. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale także ochronną, nie dopuszczają do przenikania wilgoci i pyłu. Jest to szczególnie ważne w przypadku bram żelaznych do garażu, które powinny chronić samochód za nimi.

Wreszcie, nie powinniśmy zapominać o estetycznej stronie problemu. Konstrukcje metalowe wyglądają bardzo pięknie, schludnie, można je ozdobić różnymi elementami dekoracyjnymi i pomalować na dowolny kolor. Bramy żelazne z kuciem, wykonane na gorąco lub na zimno, uważane są za wyjątkowo eleganckie.

Rodzaje żelaznych bram

W zależności od potrzeb kupującego i miejsca, w którym dokładnie zostanie zlokalizowana brama, sprzedający mogą zaoferować im jeden z rodzajów żelaznych bram, które różnią się na różne sposoby.

Tak więc, w zależności od powłoki, można wyróżnić otwarte bramy wzorzyste (reprezentujące kratownicę cienkich prętów ze szczelinami między nimi) lub zamknięte drzwi panelowe (przesłony takich bram wykonane są z blach metalowych).

Jeśli zaczniesz od mechanizmu otwierania, możesz wybrać huśtawka żelazne bramy i przesuwne, które są używane głównie jako bramy prowadzące do strony. Istnieją również różne konstrukcje podnoszące, obrotowe i składane służące do projektowania wejść do pomieszczeń, takich jak garaże , budynki gospodarcze, domy.

Także różne bramy metalowe i stopień wytrzymałości. Zazwyczaj są one podzielone na przemysłowe i domowe. Przemysłowe są z reguły dużymi żelaznymi bramami z grubszego i sztywniejszego metalu przeznaczonego do częstego otwierania i zamykania. Gospodarstwo domowe przeznaczone do umiarkowanego użytku.

Iron gate1Iron gate2Iron gate3
Iron gate4Iron gate5Iron gate6
Iron gate7Iron gate8Iron gate9