Dobra jakość sofa może służyć nie jednej dekady, jednak jego tapicerka z czasem traci swój pierwotny atrakcyjny wygląd. Pali, ściera, brudzi. Ale to nie jest powód, by kupować nowe meble lub przerywać je. Znacznie łatwiej kupić pokrowca na meble tapicerowane, a po kilku minutach dać sofę i fotelom nowe życie.

Pokrowce elastyczne do mebli tapicerowanych

Aby nie szyć i nie zamawiać, aby zatrzymać i zszyć nowe etui, można użyć teraz popularnych pokrowców bez rozciągania, które są bardzo wygodne w użyciu. Ponadto istnieje ogromny wybór kolorów i tkanin. W sprzedaży znajdują się pokrowce na rogu tapicerowanych mebli, które nie mogą się nie rozkoszować miłośnikom solidnych mebli.

Nawiasem mówiąc, nie trzeba czekać, aż kanapa lub krzesła stracą swój wygląd. Pokrowce zostały zaprojektowane w celu ochrony nowych mebli przed kurzem, brudem, pazurami kota i innymi niekorzystnymi czynnikami.

Innym celem elastycznych pokrowców do mebli tapicerowanych jest chęć odnowienia mebli, zmiana stylu wnętrza, przyniesienie odrobiny świeżości, przygotowanie się na wakacje. Wymiana tekstyliów domowych to świetny sposób, aby zmienić nudne środowisko i odetchnąć trochę nowości w domu.

Najlepsze tkaniny na bezwymiarowe pokrowce na meble tapicerowane

W zależności od projektu pomieszczenia i miejsca użytkowania mebli tapicerowanych materiał na okładce może nieznacznie różnić się. Tak więc, w przypadku sofy pełniącej funkcję łóżka stałego, lepiej jest wybrać materiały syntetyczne, takie jak welur lub szenil. Wytrzymują duże obciążenia, nie blakną, nie zużywają się, nie blakną, zachowując kolory i wygląd przez 10 lat lub dłużej.

Pokrowce na meble tapicerowane1Futerały do ​​mebli tapicerowanych2Futerały do ​​mebli tapicerowanych3

W przypadku pokoju dziecięcego trzeba oczywiście wybrać naturalne materiały - bezpieczne dla środowiska i hipoalergiczne. Najlepszym wyborem będzie żakard oparty na naturalnych tkaninach, takich jak len, wełna, bawełna, jedwab. Te przypadki wyglądają na drogie i atrakcyjne.

Futerały do ​​mebli tapicerowanych4Futerały do ​​mebli tapicerowanych5Futerały na meble tapicerowane6

Dla tych, którzy mają zwierzęta, lepiej wybrać tkaninę RELAX, która wygląda jak skóra. Istniejąca impregnacja izoprenowa i gęsty stos najlepiej zapobiegają pojawianiu się zaciągnięć od pazurów. Nawet rozlana kawa na sofie będzie musiała po prostu wytrzeć wilgotną gąbką - nie będzie chłonąć i nie uszkodzi jej samej i samej kanapy. Tkanina ma doskonałe właściwości rozciągające, dzięki czemu przy każdym nacisku szybko przywraca jej kształt.

Pokrowce na meble tapicerowane7Futerały do ​​mebli tapicerowanych8Pokrowce na meble tapicerowane9

Uniwersalne pokrowce na meble tapicerowane w salonie wykonane są z flokowo-aksamitnej tkaniny o trójwarstwowej strukturze. Tkanina jest odporna na zużycie, rozciąganie, łatwe do mycia, nie blaknie i nie blaknie.

Futerały do ​​mebli tapicerowanych10Pokrowce na meble tapicerowane11Pokrowce na meble tapicerowane12