Daty naszej miejscowości to egzotyczny, zagraniczny produkt, ale tam, gdzie słońce świeci przez cały rok i nie ma zimnych dni, są one powszechne wszędzie. Dla muzułmanów owoce są świętym pokarmem. Co ciekawe, daty są niezbędnym produktem dla pustyni, ponieważ ze względu na ich bogaty skład i wartość odżywczą, mogą być spożywane przez długi czas bez szkody dla organizmu. W domu daty to zwykle deser, który podaje się z herbatą lub mlekiem.

Wykorzystanie i szkodliwość dat

Struktura świeżych owoców obejmuje tłuszcze, białka, węglowodany i wodę. Miąższ zawiera korzystne sole, witaminy, minerały i aminokwasy . Ważne jest, aby w postaci suchej skład chemiczny owoców pozostał praktycznie niezmieniony. Rozważając temat korzyści i szkód związanych z suszonymi datami, warto powiedzieć, że owoce nie są traktowane kwasem siarkowym w porównaniu z innymi suszonymi owocami.

Biorąc pod uwagę zawartość potasu i magnezu, owoce mają zdolność usuwania nadmiaru płynów z organizmu, co pomaga pozbyć się obrzęków. Te minerały są również ważne dla normalnego funkcjonowania serca. Udowodniono korzystny wpływ suszu owocowego na układ nerwowy, co z kolei pomaga poprawić nastrój, pozbyć się napięcia i bezsenności. Ponadto owoce aktywują produkcję hormonu szczęścia - serotoniny. Dlatego jeśli twoje życie jest pełne stresujących sytuacji, zawsze noś ze sobą kilka smacznych randek, które będą pełnić rolę antydepresantów.

Jako część suszu owocowego znaleziono substancję oksytocynową, która korzystnie wpływa na pracę. Przy regularnym stosowaniu proces prenatalny stanie się mniej bolesny. Ze względu na obecność kwasu foliowego daty są przydatne dla kobiet w ciąży. Warto również karmić piersią matki karmiące, ponieważ wiele z dobroczynnych dla nich substancji trafia do dziecka.

Jakie szkody wynikają z dat?

Nie zaleca się łączenia dat i kwaśnych potraw, na przykład owoców cytrusowych. Odmawianie jedzenia owoców jest dla osób chorych na cukrzycę, a także jeśli występują problemy z układem pokarmowym. Nie zaleca się używania dat w dużych ilościach, ponieważ może to spowodować rozwój cukrzycy i inne problemy. Warto również zastąpić, że niektóre osoby mogą cierpieć z powodu indywidualnej nietolerancji produktu. Jeśli kupiłeś daty niskiej jakości lub przetworzone chemicznie, mogą spowodować poważne uszkodzenie całego ciała.

Korzyści i szkody suszonych owoców dla utraty wagi

Ludzie, którzy obserwują swoją wagę, starają się wykluczyć z diety wysuszone daty przynoszą korzyści i szkodzą desery i słodycze. Ten zakaz jest dla wielu poważną barierą przed rozpoczęciem utraty wagi. Świetna wiadomość dla ciebie, daty to najsłodsze i najzdrowsze suszone owoce, więc z łatwością zastąpią Twoje ulubione cukierki i ciastka.

Daty kaloryczne są duże i 300 kcal na 100 g, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z jedzenia owoców w małych ilościach. Skład suszonych owoców obejmuje dużą liczbę celuloza co pozwala szybko poradzić sobie z uczuciem głodu i oczyścić jelita z produktów rozkładu. Więcej błonnika poprawia układ trawienny i zmniejsza ilość "złego" cholesterolu. Dzienna stawka nie powinna przekraczać 15 sztuk, tylko należy oddzielić od innych produktów. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że istnieją różne odmiany, które różnią się wartością energetyczną.