Ogniste burgery - oryginalne klasyczne danie rosyjskiej tradycji kulinarnej. Znane są co najmniej 2 legendy o wyglądzie tego cudownego naczynia. Według jednej z wersji, te bardzo smaczne kotlety zostały wymyślone przez kucharza jednego z książąt Pożarskiego. Po przybyciu Wielkiego Księcia, ten zaradny kucharz gotował kotlety z kurczaka z powodu braku cielęciny w kuchni w tym momencie. Inna wersja wydaje się bardziej realna: to danie na początku XIX wieku zostało wymyślone przez współmałżonka właściciela restauracji w mieście Torzhok, pewnej Darii Pozarskiej. Wielki rosyjski poeta Aleksander Siergiejewicz Puszkin wspomina nawet o tych wspaniałych burgerach w swoich wierszach, co nie jest zaskakujące - Torzhok znajdował się na ścieżce konnej od Petersburga do Moskwy. Kotlety pozharsky - pyszne danie i dość trudne do przygotowania, a zatem wymaga rozsądnego podejścia. Mięso dla strażaków kotlety używane kurczaka lub indyka. Dobrze jest pamiętać, że jajka i cebule nie są używane do gotowania kotletów.

Gotowanie ognistych kul

Tak, burgery z kurczakiem. Aby przygotować to wspaniałe danie, potrzebujemy:

  • 500 g mięsa z kurczaka (połowa od nóg, druga połowa od piersi, więc lepiej kupić cały, dobrze tuczony tłusty kurczak);
  • 2-3 łyżki masła naturalnego (najlepiej rustykalnego);
  • 2-3 łyżki naturalnego mleka śmietankowego;
  • 1 szklanka płynnej śmietany lub mleka do namoczenia chleba;
  • 2-3 kromki białego chleba;
  • 2-4 łyżki oleju do smażenia;
  • mielony czarny pieprz;
  • sól, zioła.

Gotowanie:

Mięso mielone z kurczakiem można gotować na trzy sposoby: przesiewać mięso przez maszynę do mięsa, kosić nożem ręcznie lub w kombajnie (mikser, siekacz). Te dwie ostatnie metody są korzystne, ponieważ maszynka do mięsa zmienia strukturę mięsa w niepożądany sposób. Chleb należy namoczyć w śmietanie (lub dobrym mleku pełnym), a następnie wycisnąć, ale nie za twardo. Następnie dodaj chleb do rozdrobnionego kurczaka z roztopionym masłem, śmietaną, suchymi przyprawami i solą. Wszystko jest dokładnie wymieszane. Teraz umieść patelnię w ogniu i podgrzej masło (możesz użyć stopionego tłuszczu z kurczaka zamiast masła). Tworzymy owalne burgery w kształcie wrzeciona (jeśli włożysz w nie odrobinę masła, będzie szczególnie smacznie, hamburgery będą wyjątkowo soczyste i delikatne). Zwykle gotują smażone placki z bułką tartą, to znaczy, przed smażeniem rozwałkowuj patty mięsne w bułce tartej. Czasami w środku kotlety wkłada się kość kurczaka z goleni lub uda - prawdopodobnie, aby kotlet mógł być spożywany ręcznie, karczma nadal.

Fry patties prawo

Możesz smażyć placki po obu stronach (lekko obracaj je za pomocą łopatki), a następnie doprowadzić je do pełnej gotowości w piekarniku. Aby to zrobić, kładziemy lekko smażone kotlety na wysmarowanej blachą do pieczenia lub w specjalnym ceramicznym podłożu ogniotrwałym, i jest to możliwe oraz szklana forma. Umieść formę lub blachę do pieczenia z kotletami w piekarniku rozgrzanym do średniej temperatury. Temperatura nie powinna być zbyt niska, w przeciwnym razie kotlety mogą wyschnąć. Pieczemy kotlety do czasu, aż będą gotowe, o czym poinformuje apetyczny zapach i złocisto-brązowy odcień kotletów. Cóż, klasyczne paszteciki z kurczaka są gotowe. To danie na świąteczny stół, dlatego powinno być podawane tylko na gorąco (lub ciepłe) i świeżo przygotowane. Zimne i ogrzane kotlety przeciwpożarowe tracą swój wspaniały smak.

Burgery z indyka Pozharsky

jak gotować dzikie klopsiki

Za pomocą mięsa z indyka można ugotować wyśmienicie smaczne kotlety. W tym przypadku robimy wszystko tak, jak podczas gotowania kotletów strażackich z kurczaka, tylko nieznacznie wydłużamy czas gotowania. Ogniste burgery powinny być podawane z prostym dodatkiem smażonych, gotowanych lub pieczonych ziemniaków lub kruchych kaszy gryczanej. Dobrze jest też podawać nie ostry i niezbyt gorący sos, duszone warzywa, solone, duszone w śmietanie lub marynowane grzyby i / lub klasyczne rosyjskie marynaty. W przypadku kotletów strażackich można podać silną nalewkę jagodową lub mocne jasne wino stołowe.