Jeśli chcesz uzyskać wysokie plony bez użycia nawozów chemicznych, bez dodatkowego nawadniania, bez ryzyka wysuszenia roślin w palącym słońcu lub zamarznięcia podczas mrozów, potrzebujesz spunbond. Czym jest ten materiał - spunbond? Dowiedzmy się w tym artykule.

Włóknina typu spunbond

Spunbond stał się szeroko rozpowszechniony wśród ogrodników i ogrodników ze względu na jego niewątpliwie użyteczne właściwości. Pojawił się na rynku rosyjskim stosunkowo niedawno i nie od razu stał się popularny ze względu na brak zaufania do letnich mieszkańców. I na próżno! Korzyści z używania tego materiału są po prostu niemożliwe do przeszacowania.

Pokryty materiał rolniczy spunbond ma następujące cechy techniczne:

  • lekki, trwały, nietkany;
  • przyjazne dla środowiska;
  • nie ulega deformacji;
  • doskonale przepuszcza wilgoć i powietrze;
  • chroni rośliny przed skrajnymi temperaturami.
Aplikacja Spunbond

Materiał, znany również jako agrofibra, służy do osłonięcia łóżek, na których sadzi się wczesne sadzonki, które należy chronić przed przymrozkami wiosennymi. Ponadto materiał doskonale chroni rośliny latem w czasie nasłonecznienia.

Nie obawiaj się, że spunbond zapobiegnie wzrostowi siewek. Tkanina jest rzeczywiście bardzo lekka, więc po prostu wzrośnie wraz z kiełkami.

Kolejny obszar zastosowania materiału - szklarnie od spanbond. Zastępują folię i szkło. W przeciwieństwie do tych materiałów, spunbond pozwala na przedostawanie się deszczu i świeżego powietrza bez powodowania krytycznego wzrostu temperatury.

Jeszcze jeden zakres materiału pokrywającego spunbond - mulczowanie gleby . Aby to zrobić, użyj czarnego spunbond. Leży na ziemi wcześniej oczyszczonej. Materiał powoduje wzrost temperatury gleby i śmierć nasion chwastów.

Między innymi drzewa i krzewy są owinięte spunbond, aby zapobiec śmierci i uszkodzenia podczas silnych mrozów.

Jak działa spunbond?

Jesienią materiał pokrywający służy do ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak wiatr, grad, burze. W warunkach krótkiego dnia światło spunbond udowadnia swoją skuteczność i pozwala osiągnąć zwiększoną wydajność. Późną jesienią zastępuje naturalne pokrywy śnieżne, chroniąc rośliny przed hipotermią i zamarzaniem.

Zimą spunbond chroni przed mrozem, zachowując dużą warstwę śniegu. Na wiosnę pozwala na rozpoczęcie sadzenia dużo wcześniej. Niezawodnie chroni przed nocnymi przymrozkami, a także przed owadami i innymi szkodnikami.

Stosowanie spunbond latem zmniejsza utratę wilgoci, chroni przed silnym wiatrem, przegrzaniem i negatywnym wpływem bezpośredniego światła słonecznego, jednocześnie umożliwiając przepływ powietrza i światła ultrafioletowego.

Jak zrobić spunbond?

Ukryvna spunbond produkowana metodą polipropylenową spunbond. Jest on topiony, a powstałe w ten sposób nieskończone nici są chłodzone i układane na przenośniku taśmowym za pomocą specjalnych urządzeń. Nici termiczne są łączone niezawodnie razem pod wpływem wysokich temperatur.

Rezultatem jest niezwykle trwały materiał, którego złamanie gołymi rękami jest prawie niemożliwe. włóknina typu spunbond W przeciwieństwie do folii, która była wcześniej używana w rolnictwie, spunbond doskonale przepuszcza powietrze, wilgoć i światło ultrafioletowe.

W procesie produkcji stabilizatory UV dodawane są do spunbond, co zapobiega ich zniszczeniu przez bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W rezultacie materiał może być używany przez 5 lat lub dłużej. Film nigdy nie mógł się pochwalić taką długowiecznością. To i wszystkie inne korzyści wyjaśniają rosnącą popularność agrofabryki wśród nowoczesnych ogrodników.