Europejski cyklamen Europejski lub purpurowy cyklamen to wieloletnia, zwarta roślina o zielonych liściach w kształcie serca z srebrzystymi rozwodami. Jednak to nie jest to, co przyciąga ogrodników i hodowców kwiatów w cyklamenach, ale małe kwiaty, podobne do różowych, czerwonych, fioletowych lub białych motyli, gęsto unoszący się nad liśćmi na cienkich szypułkach. I że rośliny i jesteś zadowolony z jasnych pąków, musisz wiedzieć, jak dbać o kwiaty cyklamen.

Dbaj o to cyklamen Europejski

Oświetlenie i temperatura powietrza. Natychmiast warto wspomnieć, że europejski cyklamen powinien zostać umieszczony w dobrze oświetlonym miejscu. Ale wraz z tym nie powinno być gorąco, więc zalecamy umieszczenie garnka na oknie zachodnim lub wschodnim. Należy pamiętać, że w kuchni lub w pokoju, w którym palą lub nie powietrze, cyklamen rośnie słabo i często nie kwitnie w ogóle. W ciepłym sezonie optymalna temperatura powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić 15 stopni, maksymalnie 22 stopnie. Zimą przy centralnym ogrzewaniu zaleca się umieszczenie drewnianej deski pod doniczką.

Podlewanie. Cyklamen europejski potrzebuje systematycznego podlewania, ale nie obfituje. Nadmierna wilgotność jest obarczona rozkładem korzeni, aw konsekwencji śmiercią rośliny. Do nawadniania używać oddzielonej wody, kilka stopni poniżej temperatury powietrza. Podlej wodę na brzeg garnka, aby woda nie spadła na kwiat. Następne podlewanie przeprowadza się, gdy tylko gleba wyschnie. Rozpylanie cyklamenu europejskiego nie jest konieczne.

Najlepszy sos . Nawozy mineralne dla roślin kwitnących stosuje się dwa razy w miesiącu w ciepłym sezonie. Górny opatrunek nie jest potrzebny podczas okresu odpoczynku (październik-luty).

Powielanie i transplantacja Europejski cyklamen

Przeszczep cyklamenu co 2 lata w płytkiej, szerokiej doniczce. Gleba składa się z gleby liściastej, piasku, torfu i próchnicy w stosunku 3: 1: 1: 1. Najskuteczniejszym sposobem reprodukcji cyklamenu są bulwy z dziećmi podczas przeszczepu.