Ogrodnicy i ogrodnicy w swojej pracy wykorzystują dużo złomu, co pozwala poprawić jakość i ilość plonów, a także przenosić mroźną zimę na nasadzenia z godnością i bez strat. Materiał pokrywający lutrasil pomaga im w tym. Jest to produkt pochodzenia sztucznego, który jest doskonałą alternatywą dla zwykłej folii z tworzywa sztucznego.

Rodzaje włókniny lutrasil

Ci, którzy są zainteresowani czym lutrasil jest i jak to wygląda powinni odpowiedzieć, że to płótno składa się z nietkanego polipropylenu, którego jedna strona jest gładka, a druga szorstka. Istnieją różne rodzaje jego różnych gęstości, które określają zakres tego materiału. Oto one:

  1. Materiał o gęstości 17-30 g / m². Jest przeznaczony do ochrony lądowania przed silnym słońcem i lekkimi przymrozkami do -3 ° C. Może być stosowany zgodnie z przeznaczeniem bezpośrednio po zasianiu nasion i sadzeniu sadzonek w ziemi. Dobrze przepuszcza powietrze, wodę i ciepło, tworząc idealny mikroklimat dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. I chroni sadzenie przed ptakami i owadami.
  2. Materiał o gęstości 30-40 g / m². Ta folia może być używana do ochrony roślin i całych szklarni. Daje lądowcom szansę na przetrwanie mrozów do -7 ᵒС.
  3. Materiał o gęstości 60 g / m² lub większej jest już przeznaczony do organizacji szklarni, ponieważ chroni nasadzenia przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Niektórzy producenci dodają do składu stabilizatora UV, który przedłuża żywotność płótna. Czarne płótno zawiera sadzę, dzięki której kultura otrzymuje więcej ciepła, ale chwasty słonecznika umierają. Całwarpras lutrasil biały kolor służy jako szkielet do ochrony roślin, a czarny przejmuje rolę ściółki.

Gdzie i jak jest używany?

Lutrasil pokryty jest roślinami ozdobnymi rosnącymi na otwartym terenie, a także jagodami, warzywami i owocami, młodymi drzewami iglastymi, krzewami róż i rododendronów . Jeśli mówimy o ochronie sadzonek wiosennych, to materiał ten kładzie się na ziemi zaraz po wysiewie, mocując krawędzie na krawędziach tak, aby wiatr nie dął. Jeśli rośliny nie wymagają zapylenia, można pozostawić folię do momentu uzyskania plonu, od czasu do czasu zwiększając przestrzeń pod nią dla prawidłowego wzrostu nasadzeń. Możesz usunąć schronienie na okres zapylenia, a następnie położyć się ponownie. Podlewanie i nawożenie można wykonać bezpośrednio.

Przed przykryciem róż, należy je najpierw wyczyścić z niepotrzebnych liści, a dopiero potem użyć folii i obrócić ją na kilka warstw. Zainteresowani, która strona lutrasilu powinna zakryć róże, powinna odpowiedzieć gładką stroną do góry i szorstką stroną do środka. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody do wnętrza, nie blokując swobodnego przepływu pary na zewnątrz. Chociaż niektórzy ogrodnicy nigdy nie byli zaskoczeni tym pytaniem i ułożyli materiał tak, jak powinien, co nie wpłynęło na zimową odporność kwiatów. Podobnie sytuacja z troską o to płótno. Wiele osób przywiązuje do tego zbyt dużą wagę i ma wątpliwości, czy możliwe jest umycie lutrasilu pralka .

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa. Niektórzy po 2-3 sezonach po prostu wyrzucają materiał pokrywający i otrzymują nowe, no i ci, którzy chcą go używać dłużej nie biorą pod uwagę, że po umyciu staje się on cieńszy, aw niektórych miejscach pęka. Niemożliwe jest użycie takiego schronienia w jednej warstwie, ale w 2-3 można, ale znowu, nie na długo. Ogólnie rzecz biorąc, materiał ten zdobył uznanie i miłość ogrodników, ponieważ pozwala czasami ułatwić pracę na swoim podwórku i cieszyć się dobrym zbiorów.