Konwersacje hipnoza - Jest to specjalna technika, która polega na wprowadzeniu osoby w trans z pomocą poprawnie osadzonych słów w tekście słownym. Wielu ekspertów, w tym lekarzy i hipnotyzerów, uważa tę technikę za nieetyczną, ponieważ każdy ma prawo świadomie decydować, czy wpaść w trans, czy też nie. Niemniej jednak, hipnoza za pomocą słów jest dość skuteczną i skuteczną metodą hipnoterapii, z jej pomocą można uzyskać szybkie i stabilne wyniki. Jednak aby go użyć, potrzebujemy specjalnych umiejętności, specjalnego, szczegółowego szkolenia.

Zakres hipnozy konwersacyjnej

Hipnoza mowy może być używana dla różnych cele . Wykorzystują go psychoanalitycy, trenerzy, mówcy, liderzy, psychologowie, sprzedawcy, a nawet politycy. W każdym obszarze zastosowanie hipnozy mowy ma swoje własne cele:

  • w biznesie pozwala kierować negocjacje we właściwym kierunku, aby przekonać partnera lub pracownika do czegokolwiek;
  • mówca, który biegle posługuje się technikami hipnozy mowy, może dosłownie poprowadzić tłum;
  • psychoanalitycy i psychologowie mogą stosować tę technikę w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, w celu przezwyciężenia problematycznych rodzajów zachowań;
  • Kodowanie za pomocą hipnozy dzisiaj daje specjalistom możliwość uwolnienia pacjentów od wielu uzależnień (narkotyków, alkoholu, nikotyny).

Istnieje popularny mit, że dzięki umiejętnej hipnozie konwersacyjnej z osobą można zrobić wszystko. Ale ta opinia jest błędna, na przykład, jeśli dana osoba ma głębokie przekonania religijne lub moralne, to prawie niemożliwe jest zmusić ją do działania sprzecznego z jej zasadami. Etyka i legitymacja - chodzi o te koncepcje, które przede wszystkim powinni pamiętać osoby posiadające umiejętności werbalnej hipnozy.