Czytając książkę o XVIII-XIX wieku lub oglądając film o wydarzeniach z tamtej epoki, zdecydowanie zauważasz postać (lub nawet więcej niż jednego), która prowadzi dziennik. Potem na jakiś czas zapamiętywano prowadzenie pamiętników, ale teraz to hobby znów nabiera tempa. To prawda, nie każdy wie, jak prowadzić osobisty pamiętnik. Cóż, lukę w wiedzy trzeba wypełnić - to właśnie zrobimy.

Jak rozpocząć prowadzenie osobistego pamiętnika?

Jednym z pierwszych pytań, które pojawiają się przed osobami, które chcą mieć osobisty pamiętnik, jest miejsce, w którym można je prowadzić - w pięknym notatniku lub w Internecie. Wybór nie jest łatwy, więc powinieneś zdecydować, co jest dla ciebie ważne - dostępność pamiętnika w dowolnym miejscu i czasie lub możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi ludźmi. Po wybraniu nośnika pamięci musisz zdecydować, jaki będzie Twój pamiętnik. Czy będą to notatki podróżnika, historie o ważnych dla ciebie wydarzeniach, pamiętnik poświęcony dziecku, czy też będzie to twój idealny słuchacz, któremu możesz wyrazić wszystkie swoje obawy i pomysły. Następnie logiczne będzie podjęcie decyzji, jak stworzyć osobisty dziennik. Metodę projektowania należy wybrać w zależności od treści i nośnika. Na przykład Internet oferuje szablony tła i czcionek, ale nikt nie ogranicza możliwości układania pamiętnika na papierze - możesz przykleić zdjęcie, pomalować je akwarelą i pomalować pisakami. Teraz, gdy stało się jasne, jak stworzyć osobisty dziennik, porozmawiajmy o tym, jak go wypełnić. Zacznij od wersji papierowej.

Jak prowadzić pamiętnik papierowy?

Prawdopodobnie nie ma sensu udzielać porad, jak piękne jest prowadzenie osobistego pamiętnika - każdy ma własną koncepcję piękna, ale oto kilka praktycznych punktów podczas pracy z pamiętnikiem:

  1. Znajdź wygodne miejsce i czas na wypełnienie dziennika - ktoś spędza go lepiej w nocy, kiedy księżyc wygląda przez okno, a ktoś ma mgiełkę poranną i ćwierkanie budzących się ptaków, pomagając stworzyć odpowiedni nastrój. Nie musisz zamieniać komunikacji z pamiętnikiem na obowiązki, rób to tylko wtedy, gdy tego chcesz. W przeciwnym razie przyjemność zmieni się w rutynę, a zamiast ujścia dostaniesz kolejny powód do irytacji.
  2. Nie zwracaj szczególnej uwagi na styl i ortografię - podczas gdy pamiętasz zasady języka rosyjskiego, chęć wypowiedzenia się może zostać utracona.
  3. Po wyrzuceniu emocji z nagrania, wróć do nich później - być może to pomoże ci spojrzeć na sytuację z drugiej strony i pozwolić ci puścić zniewagę i gniew.
  4. Uważaj, aby dziennik był chroniony przed oczami innych osób. Jeśli martwisz się, że twoje notatki zostaną upublicznione, nie będziesz mógł mówić swobodnie, co oznacza, że ​​pomysł komunikacji z dziennikiem będzie niepowodzeniem.

Jak uzyskać osobisty pamiętnik w Internecie?

Istnieje teraz wiele zasobów do blogowania, na przykład livejournal.com, diary.ru, MindMix.ru, liveinternet.ru lub blog.ru. Jak wśród tej odmiany wybrać to, czego potrzebujesz? Możesz zobaczyć, jakiego rodzaju zasobów używają twoi znajomi lub przerwać ich wybór w zasobach, które są bardziej zrozumiałe i przyjemniejsze dla ciebie w interfejsie. Najważniejszą sprawą przy rejestrowaniu i wypełnianiu takiego pamiętnika jest pamiętanie, że niektóre zapisy mogą być osobiste (i nikt ich nie zobaczy oprócz ciebie), a niektóre mogą być udostępniane publicznie. W drugim przypadku należy okazywać szacunek czytelnikowi i starać się wyrażać myśli w sposób kompetentny, jasny i interesujący.

Jak spełnić pragnienie poprzez osobisty pamiętnik?

gdzie przechowywać pamiętnik

Osobisty dziennik może pomóc nie tylko w ocenie trudnych sytuacji lub słabości, ale także w spełnieniu pragnienia. Słyszałeś o metodzie wizualizacji pragnień? Jego złożoność polega na zachowaniu w pamięci obrazu twoich snów. Nie każdy może koncentrować się przez długi czas, a wyobraźnia nie jest dobra dla wszystkich, ale w dzienniku można bardzo dokładnie opisać swoje pragnienie. Wyobraź sobie, co jest dobrze opisane (a może również wybierz odpowiednie obrazy) jest znacznie łatwiejsze. A następnie wystarczy otworzyć codziennie stronę z pragnieniem, aby wyobrazić sobie, jak dobrze będziesz, gdy się spełni, a sen na pewno wejdzie w twoje życie.