"Trzecie oko", "intuicja" - tak nazywają zdolność subtelnego wyczuwania i przewidywania rozwoju zdarzeń, przewidywania, widzenia proroczych snów, słyszenia "głosów" i wielu innych. Naukowcy wciąż nie mogą dojść do wspólnej opinii na temat tego, jak działa szósty zmysł i gdzie jego źródło znajduje się w ciele.

Szósty zmysł jest, co to jest?

Wiele osób wielokrotnie zauważyło dziwne rzeczy za sobą, gdy coś w środku zasugerowało, co należy zrobić, a decyzja okazała się właściwa. Ludzie z rozwiniętą intuicją przekazują bilety lotnicze, które później rozbijają się, przewidują chorobę bliskich, a niektórzy są w stanie widzieć ludzi w dosłownym znaczeniu tego słowa. Szósty zmysł to uczucie, które uzupełnia podstawowe pięć - dotyk, słuch, wzrok, węch i smak. Można ją nazwać umiejętnością komunikowania się z własną duszą.

Ktoś świadomie rozwija szósty zmysł w sobie, praktykując praktyki duchowe, medytując i oczyszczając umysł, ale komuś ten dar jest dany wyżej dla zasług w poprzednich wcieleniach lub przekazywany przez dziedzictwo. Coraz więcej naukowców bada ten fenomen i są tacy, którzy uważają odkrycie szóstego genu zmysłów za udowodniony naukowo fakt. Amerykański neurolog pediatrii C. Benneman nazwał to pojęcie zdolnością osoby do odczuwania pozycji części ciała w przestrzeni względem siebie.

jak rozwinąć szósty zmysł

Czy istnieje szósty zmysł?

Nie można już tego wątpić, ponieważ do niedawna wszystkie rodzaje jasnowidzów i psychików działały pod ziemią, teraz są oficjalnie zaangażowani w pracę, aby pomóc działom śledczym w łapaniu przestępców i poszukiwaniu zaginionych osób. Służby sławnej Juny i Vangi używały kiedyś władców różnych krajów i słuchały ich rad.

Szósty zmysł w człowieku jest przedmiotem badań naukowców pracujących nad promieniowaniem elektromagnetycznym. Profesor Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Yu. Pyt'ev ustalił, że długość fal elektromagnetycznych znacząco wpływa na klarowność obrazu, "widoczna" bez udziału organów widzenia jego eksperymentalnej dziewczyny Nadyi. A co z fenomenem dzieci ze szkoły V. Bronnikowa, którzy mają zawiązane oczy i widzą kolory obiektów im pokazanych.

Jaki jest szósty zmysł osoby?

Uważa się, że podwyższony szósty zmysł u kobiet, a także u dzieci w wieku poniżej 7 lat, jest wynikiem szyszynki położonej niemal w centrum czaszki powyżej końca kręgosłupa. U małych dzieci jest to więcej niż u dorosłych, a u kobiet więcej niż u mężczyzn. Szósty zmysł u kobiet jest bardziej rozwinięty, ponieważ są bardziej emocjonalne, impulsywne, skłonne do szybkiej zmiany nastroju i proroczych uczuć. Na świecie zarejestrowano wiele przypadków, w jaki sposób dzieci się komunikowały, bawili się z kimś niewidzialnym, wspominali wydarzenia z ich życia przeszłe życie .

Jak otworzyć szósty zmysł?

Istnieje wiele praktyk, które dają możliwość znalezienia "trzeciego oka". Taki jest program X. Silva pozyskał wielu zwolenników, którzy chcą nauczyć się kontrolować pamięć, szukać niezwykłego wyjścia z trudnych sytuacji itd. Szósty zmysł, intuicja lub dar mogą zostać objawione tym, którzy dużo medytują, zaangażowani w jogę i inne duchowe praktyki. Wielu wierzących mówi, że Bóg prowadzi ich przez życie i pomaga im, podpowiadając, jak postępować w tej czy innej sprawie.

jaki jest szósty zmysł człowieka

Szósty zmysł - jak go rozwijać?

Istnieje wiele ćwiczeń, które ułatwią otwarcie "trzeciego oka". Oto one:

  1. Weź dowolny przepis na danie, widząc tylko jego nazwę i spróbuj opisać, a następnie porównaj wynik.
  2. Rzuć monetą, sugerując, że spadnie: "Orzeł" lub "ogony". To szósty zmysł. Pragnąc wiedzieć jak rozwinąć intuicję możemy polecić "czytać ludzi", odgadując ich zawód, wiek, nastrój itp.
  3. Zapamiętywanie snów i próbowanie połączenia ich z wydarzeniami, które nastąpiły po nich.
  4. Tych, którzy są zainteresowani rozwijaniem szóstego zmysłu, można zalecić, aby nauczyli się pisać obiema rękami.
  5. Takie ćwiczenie jest dobrze wyćwiczone intuicyjnie: zawiązać oczy, okrążyć wokół osi, a następnie odgadnąć, po której stronie i jak daleko znajdują się przedmioty w pokoju.