W maju 2014 roku fani międzynarodowego konkursu wokalnego "Eurowizja" niecierpliwie oczekiwali pojawienia się na scenie najbardziej niezwykłej i skandalicznej postaci - austriackiego piosenkarza Konczita Wurst. Na długo przed konkursem muzycznym wizerunek Conchity Wurst został zreplikowany przez liczne publikacje drukowane, strony internetowe i telewizję. Kiedy wokalista pojawił się na scenie, publiczność była zszokowana, a widzowie nie mogli oderwać oczu od ekranów telewizyjnych, zastanawiając się, kto przed nimi był facetem czy dziewczyną. Jeśli dziewczyna (a było to potwierdzone przez długie loki z luksusowymi włosami, elegancką suknią wieczorową i jasnym makijażem), to dlaczego z brodą? A jeśli facet, jakie czynniki, z wyjątkiem, w rzeczywistości, brody, to wskazuje? Wtedy usłyszano pierwsze akordy muzyczne, a publiczność została nasycona piosenką. Jednak nieoficjalny międzynarodowy skandal dopiero zaczynał nabierać tempa. Po przemówieniu internet wypełnił zdjęcia Conchita, jej broda, jakby narysowana w Photoshopie, gniewne komentarze użytkowników i podziwiające reakcje ich przeciwników. Kim jest Conchita Wurst w codziennym życiu? Dlaczego wybrała taki obraz?

Prawdziwy obraz lub styl życia?

Widząc Konchit Wurst bez makijażu, nigdy nie zgadniesz, że ten słodki facet to Konczita. Niepomalowana Conchita, bez brody i makijażu, jest ładnie wyglądającym facetem urodzonym w 1988 roku, którego matka jest Austriakiem, a jego ojciec jest Ormianinem. Nazywa się Thomas Neuwirth. Wokalny przyszły zwycięzca "Eurowizji" rozpoczął się na długo przed pierwszym pojawieniem się na scenie w formie trawestacji-diwy. W młodości Thomas i jego przyjaciele stworzyli zespół rockowy. Zespół zdołał nawet zdobyć popularność w Austrii, ale po kilku miesiącach przestał istnieć. Po pierwszej próbie Thomas zdecydował się jednak na zawód stylisty, a nie muzyka, po ukończeniu szkoły mody. W 2006 roku facet zdecydował się wziąć udział w castingu, gdzie doświadczeni członkowie jury wybrali utalentowanych młodych wokalistów do udziału w konkursie muzycznym. I Thomas poradził sobie z zadaniem, zajmując drugie miejsce na zawodach. Kilka miesięcy później, zainspirowany sukcesem, ponownie stworzył zespół muzyczny Jetzt anders !, w skład którego weszli jeszcze czterej faceci. I znów historia się powtórzyła: kilkumiesięczna praca, nieoczekiwana popularność, dezintegracja grupy. Ale ten okres był przełomowy dla Thomasa Neuwirtha - przyznał całemu światu, że jest homoseksualistą.

Prawdziwy obraz Conchity Thomas sprawdził się w 2011 roku podczas następnego casting show Big Chance. Publiczność, która zobaczyła brodatą dziewczynę na scenie, zareagowała niejednoznacznie. Ale uwaga na jej trawestację-diva wciąż przyciągała. Od tego czasu Thomas wyrzekł się swojej płci i prawdziwego imienia. Uważa się za dziewczynę, która nie miała tyle szczęścia, aby urodzić się w odpowiednim ciele. Psychologowie są przekonani, że takie zmiany są konsekwencją nastoletnich doświadczeń młodego człowieka. Faktem jest, że w szkole nigdy nie cieszył się uwagą, nie miał prawdziwych przyjaciół, szydzili z niego. A kiedy Thomas zdał sobie sprawę, że jego orientacja była niekonwencjonalna, sytuacja uległa pogorszeniu. Dziś Conchita Wurst zapewnia, że ​​jej wizerunek jest wyzwaniem dla tych, którzy nie nauczyli się być tolerancyjny , zrozumieć ludzi, którzy myślą i żyją inaczej.

Reakcja społeczeństwa

Pojawienie się na scenie światowej brodatego wokalisty z przyjemnym melodyjnym głosem nie minęło bez śladu. Jeśli większość rodaków popierała Konchit, to w Rosji diwa trawestacji wywołała burzę oburzenia. Przedstawiciele rosyjskiego Kościoła prawosławnego zadeklarowali, że nie mogą zaakceptować stanowiska Europy, które aprobuje podobne reinkarnacja . To dziwne, że ani Verka Serduchka, ani Sergei Zverev, ani Boris Moiseyev nie wywołują takiej reakcji, mimo że używają kosmetyków, butów i ubrań z damskiej garderoby. Może to wszystko na brodzie?

Conchita bez makijażu 1Conchita bez makijażu 2Conchita bez makijażu 3
Conchita bez makijażu 4Conchita bez makijażu 5bez makijażu 6
Conchita bez makijażu 7Conchita bez makijażu 8Conchita bez makijażu 9