Jeśli zdecydujesz się na psa domowego, do tego najlepiej nadaje się pies rasy collie. To zwierzę jest niezwykle inteligentne i spokojne. Collie jest niezwykle lojalny wobec swoich właścicieli i bardzo kocha dzieci. Ten pies jest pełen wdzięku i piękna.

Miejsce urodzenia collie to Północna Anglia i Szkocja. Dlatego ta rasa psów jest również nazywana szkockimi collie. Początkowo psy te były wykorzystywane jako pasterstwo dzięki ich naturalnemu instynktowi ochrony owiec i dużych rogatych zwierząt. Dzisiaj collie są najczęściej używane jako towarzyszki rodzinne. Ten pies służy idealnie przewodnik dla osoby niewidomej. Collie odnosi sukcesy w psim sporcie, gdzie pomaga im ich wytrzymałość, zręczność i dobra nauka.

Scottish Collie Dog Breed

Eksperci wyróżniają kilka odmian collie: krótkowłosy i długowłosy, brodaty i brodaty itp. Krótkowłosy collie nie wygląda tak dobrze w porównaniu z innymi gatunkami, ale ma charakterystyczne cechy psa pasterskiego. Jej postać jest bardziej sztywna i agresywna, jest bardzo mobilna i inteligentna. Poza tym opieka nad krótkowłosym collie jest mniej skomplikowana. Pies ma gruby podszycie, dzięki czemu może pozostawać na zewnątrz przez długi czas przy każdej pogodzie.

Długowłosy pies rasy collie ma gruby i długi płaszcz w odcieniu żółto-brązowym, są to trzy kolorowe psy w kolorze marmuru lub z dodatkiem czarnych i białych odcieni. Te psy ze względu na długie włosy nie mogą tolerować upałów, więc nie mogą pozostać pod palącym słońcem.

Border collie i brodaty to typowe psy pasterskie. Łatwo się ich nauczyć, a komunikacja z ludźmi i zwierzętami jest taktowna. Te psy są energiczne i aktywne.

Jeśli marzysz o collie, ale nie masz możliwości pomieszczenia dużego zwierzęcia, zwróć uwagę na sheltie - małą odmianę psów rasy collie. Jest idealny do przechowywania zarówno w mieszkaniu, jak i w wiejskim domu. Ten mały pies wygląda szlachetnie dzięki pięknej wełnie. Wyróżnia się czułością i uległością. Mały collie jest doskonale wyszkolony. To inteligentne zwierzę jest poświęcone swoim właścicielom i bardzo kocha dzieci.