Dziś w prasie dla fanów słynnego reżysera i dramaturga Roman Polański opublikował niezbyt dobre wieści. Okazało się, że pewna 60-letnia Robin, której pełne imię jest ukryte pod każdym możliwym względem, oskarżyła Romana o gwałt, gdy miała 16 lat. Chociaż sam Polański, podobnie jak jego prawnicy, nie komentuje tego incydentu, jednak wszyscy wiemy, że nie jest to pierwsze oskarżenie o gwałt na nieletnich.

Скандальный режиссер Роман Полански

Skandaliczny reżyser Roman Polański

Ofiary przemocy filmowej połączyły siły

W zagranicznej edycji The Los Angeles Times napisano, że Robin zdecydował się ujawnić niezbyt przyjemne informacje o słynnym 83-letnim filmowcu 44 lata po gwałcie, ponieważ inna ofiara Polańskiego, Samantha Gamer, niedawno przemówiła publicznie w prasie. W swoim oświadczeniu dla dziennikarzy Samantha powiedziała następujące słowa:

"Kiedy miałem 13 lat, reżyser filmowy Polański mnie zepsuł. Potem rozpoczęły się próby trwające 40 lat. Jestem tak zmęczony, że już niczego nie chcę. Wydaje mi się, że Roman już odbył karę za ten czyn. Przebaczam mu. Nie jest mi już nic winien. "
Саманта Геймер

Samantha Gamer

Następnie rzeczniczka prasowa gamer Gloria Allred rozmawiała z prasą. Kobieta wyjaśniła trochę klientowi:

"W moim życiu jest to jedyna próba, która trwała 40 lat. Nigdy nie miałem czegoś podobnego w praktyce. Myślę jednak, podobnie jak Gamer, że nie ma już sensu go kontynuować. Wypędzenie Polańskiego z USA i niemożność powrotu tutaj to najcięższa kara, o jakiej można tylko myśleć. Wielokrotnie słyszałem, że rzymskie marzenia o powrocie do Stanów Zjednoczonych, które uważane są za centrum światowego przemysłu filmowego. Pomimo wielkiego pragnienia reżysera, Interpol nadal śledzi miejsce jego pobytu i jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek rzuci oskarżenia na Polańskiego. "
Робин - очередная жертва насилия

Robin - kolejna ofiara przemocy

Czytaj także
  • 14 gwiazd Hollywood, które nie przyszły po swoje Oscary
  • 13 znanych filmów, które zostały przeklęte
  • Quentin Tarantino skrytykował wypowiedź na temat Romana Polańskiego

W 1978 r. Roman uciekł ze Stanów Zjednoczonych.

Gdy w 1977 roku dowiedział się, że Polański zepsuł 13-letniego gracza, reżyser został zatrzymany na 42 dni. Co więcej, został zwolniony, ale długo nie przebywał w USA. Po tym, jak sąd skazał go na 50 lat więzienia, Polański uciekł pilnie do Francji. Od tego czasu reżyser pracuje i mieszka w tym europejskim kraju.

W 2009 r. Roman ponownie znalazł się w rękach Interpolu. Miał nieostrożność, by latać do Zurychu w interesach i został tam zatrzymany. Po długich próbach Polański został zwolniony za kaucją - 4,5 miliona dolarów, co pozwoliło mu bezpiecznie wrócić do Paryża. Zgodnie z prawem amerykańskim reżyser filmowy nie może być oskarżony przez całe życie, ponieważ ma status "uciekającego przed sprawiedliwością".

Роман не может вернуться в США

Roman nie może wrócić do USA.