Święto poświęcone obchodom Dnia Dziecka obchodzone jest 1 czerwca. A święto to jest jednym z "najstarszych" spośród tych, które mają charakter międzynarodowy. Historia mówi, że w 1925 roku w Genewie postanowiono zorganizować to święto. W tym czasie odbyła się konferencja na temat dobra dzieci.

Istnieje kolejna towarzysząca wersja święta dziecięcego. Tego samego dnia i roku chiński Konsul Generalny w San Francisco zebrał chińskie sieroty i zorganizował im festiwal - Dragon Boat Festival lub Duan Wu Jie. Tak się złożyło, że oba wydarzenia miały miejsce 1 czerwca i dlaczego obchodzili Międzynarodowy Dzień Dziecka pierwszego letniego dnia.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej w 1949 r. W Paryżu, stolicy Francji, odbył się kongres kobiecy, w którym wyrażono przysięgę ciągłej walki o pokój, co jest oczywistą gwarancją szczęśliwego życia dla dzieci. A rok później, w 1950 r., 1 czerwca obchodzono pierwsze święto dzieci - Dzień Dziecka. Od tego czasu stało się tradycją, że większość krajów wiernie przestrzega od ponad sześćdziesięciu lat każdego roku.

Trzymając urlop

Dzisiaj Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad trzydziestu krajach świata. Organizowane są różne imprezy rozrywkowe, konkursy z prezentami. Dużo koncertów z udziałem gwiazd światowych. Wystawy i inne programy kulturalne i edukacyjne są integralną częścią święta.

Cel wakacji

Dzień Dziecka ma na celu rozwiązanie problemów dzieci, które zgromadziły dużą liczbę w różnych obszarach. Dzieci stanowią 20-25% populacji każdego kraju. Zagrożenia, które czekają na nich w różnych stanach znacznie różnią się od siebie. Na przykład w rozwiniętych mocach jest to efekt negatywny. telewizja i nadmierne uzależnienie od niego. Gry komputerowe, w które rosną uzależnienie od komputera , więc negatywnie "programują" psychikę jeszcze słabego dziecka, że ​​całkiem swobodnie przenoszą wirtualne okrucieństwo na ulice. Europa Zachodnia jest przerażona zbyt wczesnym seksem dla nastolatków. Japończycy, którzy honorują tradycje i własny sposób życia, mają bardzo negatywny stosunek do przenikania "zachodnich" wartości na rynek "dziecięcego" przemysłu. Kraje w Afryce i Azji nie są w stanie chronić zdrowia dzieci zagrożonych głodem i AIDS. Młodsze pokolenie nie otrzymuje wykształcenia i stale znajduje się w strefie konfliktu zbrojnego.

Dzień Dziecka, jak sama nazwa święta mówi sama za siebie, jest przypomnieniem dla wszystkich, którzy osiągnęli wiek pełnoletni i starszego pokolenia, o potrzebie poszanowania praw dziecka do życia, możliwości uwierzenia i odniesienia się do religii, którą sami wybiorą, aby otrzymać wykształcenie, czas wolny i odpocząć. świętowanie dnia dziecka Ci mali mieszkańcy planety muszą być chronieni przed przemocą psychiczną i fizyczną. Nadal istnieją "organizacje", które wykorzystują niewolniczą pracę dzieci. A to trzeba zwalczyć.

Niech każdy dorosły, zanim zada dziecku jakąkolwiek traumę, pamiętaj - w końcu też "pojawił się" od dzieciństwa. Przeszedł także przez wiele trudności, nieporozumień i problemów. Co wtedy czuł? Jak się martwisz? Czy zawsze była osoba, która mogła mu pomóc, kto wiedział, jak to zrobić? Dzieci są przyszłością naszej planety i to oni będą musieli naprawić wszystko, co starsze pokolenie zrobiło z powodu ignorancji i zaniedbania. I tylko zdrowe i psychicznie zdrowe dziecko może wyrosnąć na kogoś, kto ucieleśnia wszystkie najśmielsze oczekiwania swoich przodków.