Chiclayo jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast Peru . Siła gospodarcza tego miasta łączy się z jego bogatą historią. Wynik jest jednym z najbardziej znanych Miasta w Peru interesujące zarówno dla licznych inwestorów, jak i dla nas, zwykłych podróżników.

Informacje ogólne

Chiclayo znajduje się w pobliżu Kolumbii i Ekwadoru na wybrzeżu Pacyfiku. Tutaj przemysł jest dobrze rozwinięty, w szczególności przemysł spożywczy. Ponadto miasto produkuje tkaniny, skóry i materiały budowlane. Ludność miasta przekracza pół miliona mieszkańców. A większość z nich to rdzenni mieszkańcy.

Pogoda

Niemal zawsze w Chiclayo panuje gorąca, słoneczna pogoda. Z reguły temperatura poniżej + 20 ° C wcale nie spada. Najniższa temperatura przypada na okres od sierpnia do października, najgorętszy - od grudnia do lutego. Jeśli chcesz uniknąć pory deszczowej, nie powinieneś tu przychodzić w lutym i marcu.

Goście miasta mogą spędzić czas relaksując się na plaży. W samym Chiclayo nie ma plaż. Ale 11 kilometrów od miasta w mieście Pimentel są po prostu piękne. To miejsce jest uważane za idealne do uprawiania sportów wodnych. A piękno podwodnego świata z pewnością zachwyci miłośników nurkowania. Również tutaj możesz łowić ryby.

Zabytki miasta

Długa historia tego miasta po prostu nie mogła się odbić w jego zabytkach i architekturze. Tutaj zdecydowanie powinieneś spojrzeć na katedrę. Budynek ten zbudowany jest w stylu neoklasycyzmu. Na zewnątrz zdobią go wdzięczne łuki, aw środku znajdziesz rzeźbiony krucyfiks. Również w mieście jest zobaczyć kaplicę Weronika. Wzniesiony w XIX wieku budynek zachwyca bogatą dekoracją i bogactwem złotych i srebrnych elementów.

Jednak większość lokalnych atrakcji wciąż znajduje się poza miastem. Znaleziono wiele artefaktów i grobów z okresu pre-Inca. Należą do nich na przykład grób Sipana, czyli kilkadziesiąt krypt, w których, według większości naukowców zaangażowanych w tę sprawę, grzebani są szlachcice.

Imponuje swoją dawną świetnością i doliną piramid Tucume . Teraz jest kompleks archeologiczny. W nim zobaczysz 26 piramid, które osiągają wysokość 40 metrów. Miłośnicy starożytności również będą zainteresowani spotkaniem grób Sipana . To niezwykłe odkrycie zostało odkryte przez naukowców w 1987 roku. Nazywamy to zdumiewającym, ponieważ większość znalezionych tu przedmiotów była po prostu w doskonałym stanie. Ceramika, złoto, srebro, biżuteria - wszystko to otworzyło naukowcom bogatą okazję do badań. Nawiasem mówiąc, niedawno muzeum zostało otwarte w pobliżu grobów.

Tuż poza granicami miasta znajduje się inne ciekawe miejsce - Muzeum Archeologiczne Brązowienia. Jego ekspozycja prezentuje ogromną liczbę biżuterii, wyrobów metalowych, tkanin, które wcześniej należały do ​​przedstawicieli lokalnych kultur.

Архитектурный памятникКафедральный соборЧасовня Вероника
Один из музеев ЧиклайоУсыпальницаВ окрестностях Чиклайо

Hotele Chiclayo

Wybór hotelu w Chiclayo jest dość prosty. Istnieją opcje na każdy gust. Czterogwiazdkowy Hotele w Peru Na przykład Costa del Sol Wyndham Chiclayo, WinMeier, Casa Andina Select Chiclayo oferują swoim gościom nie tylko pokoje wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, ale także dodatkowe funkcje, spa, baseny, restauracje dla smakoszy. Mają też tendencję do pochwalenia się dogodną lokalizacją. Mniej kosztowne hotele i hostele, Neiz, Intiotel i Mochiks, z przyjemnością oferują swoim gościom komfortowe pokoje oraz urozmaicone posiłki.

Casa Andina Select ChiclayoОтель WinMeier
Restauracje

Dania lokalna kuchnia możesz spróbować w licznych restauracjach Chiclayo. Z reguły lokalne potrawy wyróżnia różnorodność i niezwykłe połączenie ich składników. Jedną z najbardziej popularnych restauracji w mieście są:

  1. Restauracja Sabores Peruanos zachwyci mnóstwem owoców morza w menu oraz egzotycznymi potrawami peruwiańskimi. Miłym dodatkiem byłyby bardzo przystępne ceny.
  2. Restauracja Tipico la Fiesta to droższa restauracja z elegancką obsługą i szerokim wyborem lokalnych potraw.
  3. Ale w Café 900 można skosztować nie tylko kuchni peruwiańskiej, ale także włoskiej i amerykańskiej.
Ресторан Sabores PeruanosРесторан Café 900

Co kupić w Chiclayo?

Zacznijmy od tego, powiedzmy, że zdecydowanie warto kupić po przyjeździe - jest to środek odstraszający owady i chroniący przed słońcem. W przeciwnym razie ani jeden, ani drugi nie dadzą ci odpoczynku. Jeśli mówimy o prezentach i pamiątkach, tutaj można kupić unikatowe rękodzieło: ceramikę, dywany, galanterię skórzaną, srebrną biżuterię. Popularne wśród turystów są także rynki czarownic, na których można kupić bardzo ciekawe gadżety.

Рынок ведьм
Jak się tam dostać?

Bardzo blisko do Chiclayo jest lotnisko Cornel Ruiz, które akceptuje loty międzynarodowe i lokalne. Droga do transport publiczny (autobus) lub taksówką do miasta zajmie Ci tylko kilka minut. Możesz też wziąć samochód do wynajęcia . By the way, ośrodek jest w pobliżu Trujillo , gdzie można dotrzeć do Chiclayo w zaledwie 3 godziny.

Transport w mieście

Między innymi, Chiclayo jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla kraju. Samo miasto przecina kilka ważnych autostrad, z których największą jest Autostrada Panamerykańska. Z głównymi większymi miastami ( Lima , Cusco , Arequipa ) Chiclayo jest połączone autobusem.

Chiclayo AirportМеждугородние автобусы в Чиклайо