Chincha Alta - miasto w południowej części Peru , w pobliżu wybrzeża Oceanu Spokojnego, 200 km od Lima . Miejscowi po prostu nazywają go "Chincha". Jego nazwa nawiązuje do kultury, której plemiona osiedliły się w tych miejscach około XI wieku, ujmując osady, które istniały tu już od IX wieku. Sama nazwa narodu - a zatem i miasto - najprawdopodobniej pochodzi od słowa "Chinchakamak", co oznacza "jaguar". To zwierzę zostało uznane za świętego patrona miasta.

Dziś Chincha Alta to dość duże miasto, stolica regionu. Ica . Jego populacja wynosi około 60 tysięcy osób. Większość z nich to Afro-Peruwiańczycy - potomkowie czarnych niewolników, których przywieziono tutaj do pracy na plantacjach bawełny i trzciny cukrowej. Lokalna kultura, w tym muzyka, jest dziwaczną mieszanką kultur afrykańskich, hiszpańskich i indiańskich.

Pogoda w Chincha Alta

Klimat w Chincha Alta jest suchy - jest tu bardzo mało opadów, średnia roczna stawka wynosi tylko 14 mm. Najbardziej upalnym miesiącem jest marzec, zazwyczaj opady nie spadają w ogóle w tym miesiącu, aw najbardziej "deszczowym" czerwcu wypada około 3 mm. Najzimniejszym miesiącem jest lipiec, średnia miesięczna temperatura wynosi + 16 ° C, a najcieplejszym miesiącem jest luty, średnia dzienna temperatura wynosi + 23 ° ... + 24 ° С.

Sezon pływacki otwiera się w grudniu - woda już się ociepla do + 20 ° С; w styczniu temperatura wody wynosi około +21 ... +22 ° C, w lutym wzrasta do +22 ... +23 ° C, w przybliżeniu w tym samym zakresie jest w marcu, w kwietniu woda staje się nieco zimniejsza, zwykle jego temperatura nie przekracza + 21 ° C, w maju staje się zimniejszy o stopień lub dwa.

Atrakcje i atrakcje Chincha Alta

W samym mieście takie atrakcje jak Zbrojownia, kościół Cristo Rey Pueblo Nuevo, katedra Santo Domingo de Chincha, dzielnica El-Carmen, w tym dom Amadore Ballumbrosio. W 2014 r., W pobliżu Chincha Alta, odkryto starożytny kompleks astronomiczny, w tym 71 linii geoglifów i 5 sztucznych wzgórz. Naukowcy uważają, że kompleks należy do późnego stadium kultury Paracas. Również w pobliżu miasta znajduje się Hacienda San Jose, dawna plantacja cukru należąca do jezuitów. Możesz odwiedzić i Tambo de Mora.

Co roku w lutym w mieście odbywa się Festiwal Czarnego Lata, w którym można zapoznać się z kulturą, muzyką, tańcami, kulinarnymi tradycjami Afro-Peruwiańczyków. W ramach festiwalu odbywa się Czarny Karnawał El Carmen. 25 lipca w mieście odbywa się festiwal Pisco, 30 września wyznacza datę powstania prowincji Chincha.

Бульвар в Чинча-АльтаЦерковь Девы дель КарменHacienda San Jose
Площадь Пуэбло НуэвоОружейная площадьКарнавал
Hotele i restauracje w mieście

Najlepsze hotele w Chincha Alta, sądząc po opiniach odwiedzających, można uznać za 3 * Apart Hotel, San Jose, San Juan Hotel, Las Palmeras de Chincha .

Chincha ma wiele restauracji, w których można spróbować typowych Dania peruwiańskie : kaczki z tamales z ryżem, suchy ryż, kompot brzoskwiniowy. Warto też spróbować lokalnych słodyczy (w tym czekolady i cytryny) oraz wina produkowanego w winiarniach znajdujących się w departamencie Ica. Jedną z najlepszych restauracji w Chincha Alta jest El Batan Restaurante Gourmet. Popularne są również takie restauracje jak Mama Ines, Chicharroneria Lorena I, El Olivar.

Ресторан Mama InessОтель Buena Vista Casa Hotel

Zakupy w Chincha Alto

W Chincha znajduje się duże centrum handlowe Megaplaza Express, w którym można kupić wszystko, więc na zakupy warto tu iść. Podstawowy pamiątki , które turyści przywożeni są z Chinchi - to afrykańskie statuetki.

Сувенирный магазин в ЧинчеMEGAPLAZA EXPRESS CHINCHA

Jak dostać się do Chincha Alta?

Najbliższe lotnisko to miasto miasto Pisco ; stamtąd możesz dostać się do Chincha Alta przy drodze prowadzącej do Iku wynajęty samochód lub transport publiczny . Regularne autobusy są dość wygodne, więc droga nie przyniesie nieprzyjemnych wrażeń.