Pisco to małe miasto portowe w Poznaniu Peru z populacją niewiele ponad 54 tysięcy osób. Oto ci podróżnicy, którzy chcą odwiedzić Wyspy Ballestas , podziwiać ocean i pustynię, a także odwiedzić Rezerwat narodowy Paracas .

Historia miasta

Pisco jest stolicą peruwiańskiej prowincji o tej samej nazwie, należącej do departamentu. Ika . Historia miasta, a dokładniej osada, sięga 1000 roku p.n.e. Bezpośrednio miasto Pisco zostało zbudowane przez hiszpańskich kolonistów w 1640 roku. Dosłownie nazwa miasta tłumaczy się jako "ptaszek", co wiąże się z dużą liczbą ptaków w okolicy. Wspomniał o tym Pedro Cieza de Laon, autor kroniki "Cronica General del Peru". Według innej teorii miasto Pisco zostało założone przez mieszkańców Junga, a później Inkowie zamieszkiwali ten obszar.

W całej swojej historii Pisco był wielokrotnie poddawany pirackim najazdom i klęskom żywiołowym. Najsilniejsze trzęsienie ziemi miało miejsce latem 2007 r., Po którym miasto wciąż nie może się odbudować.

Zabytki Pisco

Jeśli wolisz ekoturystykę, zdecydowanie musisz włączyć Pisco do swojej podróży Peru . Główną atrakcją Pisco jest Rezerwat Narodowy Paracas z bogatą florą i fauną. W pobliżu miasta Pisco, w Pustynia Nazca są gigantyczne rysunki - geoglify, które można oglądać tylko z wysokości. Do tej pory naukowcy badają historię ich występowania. Niektórzy uważają, że są to symbole masońskie, inni to rodzaj przewodnika dla marynarzy.

Inne nie mniej interesujące zabytki Pisco można dodać:

  • Plaza de Armas, na którym znajdują się starożytne pałace i dwory;
  • kościół Iglesia de la Comte, który został częściowo zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 2007 r .;
  • Muzeum de Julio Cesar Tello Rojas, które zawiera produkty lokalnych rzemieślników;
  • nekropolia Paracas, która obejmuje wykopaliska archeologiczne Cabezas Largas i Cerro Colorado.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupy , tutaj znajdziesz wiele rynków, na których sprzedawane są produkty lokalnych rzemieślników. Szczególnie popularny wśród turystów pamiątki - produkty z futra alpaki, biżuterii srebrnej i wina Pisco.

Музей де Хулио Сесар Тельо РохасМакет некрополя Паракас
Национальный заповедник ПаракасОстров Бальестас

Hotele w Pisco

Pisco nie jest największym miastem Peru, ale ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Najbardziej popularnym wśród turystów jest Hostal Tambo Colorado. Znajduje się zaledwie 50 metrów od centralnego placu Pisco i 20 minut od międzynarodowego lotniska. Pokoje w hotelu urządzone są w jasnej zielonej kolorystyce, a z okien roztacza się widok na Park Narodowy Pisco. Hotel jest zadowolony z wysokiego poziomu usług. W punkcie informacji turystycznej można zarezerwować wycieczkę na wyspy Ballestas. Goście są bardzo popularnymi wycieczkami archeologicznymi, w których można zwiedzić ruiny Inków.

Ponadto, przybywając do miasta Pisco, można zatrzymać się w następujących hotelach:

  • Hostal Los Andes;
  • Posada Gino;
  • Sol de Pisco;
  • Hostal Miramar;
  • Hostal San Isidro.
Отель Hostal MiramarОтель Hostal San Isidro

Restauracje i kuchnia Pisco

W mieście Pisco znajduje się wiele restauracji i małych kawiarni, w których można skosztować dań kuchni europejskiej i lokalnej. Kuchnia peruwiańska zawsze składa się ze świeżych potraw, ponieważ zbiory warzyw i owoców są zbierane przez cały rok. Lokalne potrawy obfitują w produkty mięsne, ryby i owoce morza.

Ziemniaki zajmują szczególne miejsce w peruwiańskim menu. Mistrzyni starannie wybiera odmiany dla każdej potrawy. Nie mniej popularne przepisy na bazie kukurydzy. Wśród napojów w szczególności należy wymienić Mate, gorącą czekoladę i wino Pisco. Ten napój od dawna uważany jest za symbol Peru. Lepiej jest dawać pierwszeństwo napojom sprzedawanym w supermarketach i serwowanym w restauracjach. Nie ryzykujesz więc zakupu podrobionych produktów.

As de OrosАлкоголь Писко
Jak się tam dostać?

Dotarcie do Pisco nie jest trudne. Do tego trzeba polecieć do stolicy Peru - Lima który znajduje się 242 km od Pisco. W Peru prawie nie ma transportu kolejowego, więc najlepiej jest korzystać z samochodu. W zależności od obciążenia autostrad droga potrwa 3-6 godzin. Jeśli wolisz podróżować autobusem, opłata za bilet może wynosić 8-20 USD.