pobieranie opłat dla kobiet w ciąży Włączone trzeci trymestr ciąży Ładowanie jest bardzo przydatne dla zdrowia przyszłej matki. Zmniejsza stagnację żylną, wzmacnia mięśnie, sprawia, że ​​stawy są bardziej mobilne. Warto jednak pamiętać, że wysiłek fizyczny na ciele powinien zostać zredukowany, wykonując ćwiczenia spokojnie i płynnie.

Zastanów się kilka prostych ćwiczeń dla kobiet w ciąży, pokazał je w 3 trymestrze, które utrzymają Cię w dobrej formie i dbać o łatwy poród .

Ładowanie dla kobiet w ciąży w trzecim trymestrze czeka na cud

Do tego ćwiczenia potrzebujesz piłki i hantli. Robienie ćwiczeń na piłce dla kobiet w ciąży jest bardzo przydatne, ponieważ piłka pozwala wykonywać różnorodne ćwiczenia dla ramion, klatki piersiowej, biodrowej części ciała. Przyszła mama może zrobić to ćwiczenie dla kobiet w ciąży w domu sama.

Usiądź na piłce i zacznij kołysać się w lewo i prawo.

Obciążenie dla kobiet w ciąży 3 trymestr 1

Następnie weź hantle o wadze do 0,5 kg i zginaj ramiona jeden po drugim.

Obciążenie dla kobiet w ciąży 3 trymestr 2

Kobieta w ciąży może kontynuować gimnastykę, siedząc na piłce, płynnie skręcając w lewo i prawo, unieruchamiając lewą rękę na prawym poziomie nóg (do jednej minuty), a następnie odwraca się i kontynuuje ćwiczenie w innym kierunku. To ćwiczenie rozciągnie mięśnie pleców i uwolni je od obciążenia.

Obciążenie dla kobiet w ciąży 3 trymestr 3

Rozciągnij mięśnie pleców, uwolnij napięcie z ramion. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz rozstawić nogi na szerokość barków, zgiąć plecy i położyć ręce na piłce. Wykonując dłonie, wyrzuć piłkę prosto i powoli wycofaj.

Następnie wykonaj kilka przechyle w lewo i prawo i kontynuuj ćwiczenie z piłką.
Obciążenie dla kobiet w ciąży 3 trymestr 4

Bardzo ważnym elementem ładowania piłki dla kobiet w ciąży w trzecim trymestrze ciąży jest ćwiczenie wzmacniające mięśnie pleców i ramion. Aby to zrobić, trzymając piłkę na wyciągniętych dłoniach, ściśnij ją i rozprostuj.

Ćwiczenie na kuli kończy się ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie nóg. Położyliśmy się na balu, rozłożyliśmy nogi na szerokość barków i przewróciliśmy się na plecach, upewniając się, że pośladki i nogi są częściowo zawieszone. Ćwiczenie powtarza się przez 2-3 minuty, zwracając uwagę na oddychanie (wdychaj powietrze przez nos, wydychaj usta).

Pobieranie dla kobiet w ciąży 3 trymestr 5

Oddychanie powinno być głębokie i równomierne. Ćwiczenia oddechowe pomogą przygotować się na skurcze i nasycą organizm tlenem.

Zalecenia dla kobiet w ciąży dotyczące ładowania przed porodem

Nadmierna staranność nie jest tu konieczna, kobiety w ciąży, aktywnie zaangażowane w ćwiczenia przed porodem, przede wszystkim myślą o utracie funtów, które zostały dodane w czasie ciąży. Należy jednak pamiętać o trzech prostych aksjomatach: gładkości, prostocie, trosce o przyszłe dziecko.

Dlatego, jeśli zauważysz jakiekolwiek odchylenia od normalnego stanu zdrowia: bóle głowy, nudności, zawroty głowy, są odczuwalne - wtedy nie kontynuuj zajęć. Niech wszystko będzie normalne.

Mały zestaw ćwiczeń to gwarancja przypływu energii i dobrego samopoczucia oraz, rzecz jasna, prosty poród, który jest tym, czego chcesz! Najważniejsze, pamiętaj, że wszystko będzie dobrze, bo po prostu nie może być inaczej!