Ładowanie dla kobiet w ciąży 1 trymestr Niewątpliwie fizyczna forma kobiety przed ciążą odgrywa bardzo ważną rolę w jej zdolności do poczucia sprawności i aktywności podczas noszenia dziecka. Ponadto fizyczna forma jest bezpośrednio powiązana z szybkością kobiety powróci w okresie poporodowym. Jednak w czasie ciąży sport jest równie ważny, jak jego brak. Umiarkowane sporty dla zdrowej kobiety, która jest do nich przyzwyczajona, nie są wcale przeciwwskazane, a wręcz przeciwnie, mają korzystny wpływ na dobre samopoczucie i zdrową ciążę. Nie zapomnij skonsultować się z lekarzem, ponieważ podejście do ćwiczeń fizycznych powinno być indywidualne.

Nie zalecane:

  • podnoszenie ciężkie;
  • ćwiczenia związane z potrząsaniem ciałem;
  • jazda konna;
  • jazda na rowerze;
  • męczące sporty;
  • ostre ruchy;

Jest również szkodliwe dla ciężarnej kobiety spędzającej dużo czasu bez poruszania się i pozostawania w pozycji na brzuchu przez długi czas. Kobieta w ciąży, podobnie jak rosnący płód, potrzebuje wystarczającej ilości tlenu, aw spoczynku gwałtownie wchodzi w ciało. Dlatego musisz poruszać się jak najwięcej, przebywać na świeżym powietrzu częściej i regularnie wietrzyć pomieszczenie.

Obciążenie kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży

Wiele uwagi należy poświęcić opłatom. Ładowanie dla kobiet w ciąży 1 trymestr (pierwsze 12 tygodni) powinno przede wszystkim zapewnić właściwe oddychanie, dobry nastrój i dobre samopoczucie. Aby to zrobić, należy regularnie wykonywać kilka prostych ruchów, obserwując ich płynne wykonywanie.

Pierwszą zasadą porannego ćwiczenia dla kobiet w ciąży jest wykonywanie ćwiczeń dopiero po opróżnieniu pęcherza i jelit. Po drugie, podczas ładowania musisz oddychać czystym powietrzem. Dlatego poranne ćwiczenia ciężarnej powinny rozpocząć się od otwarcia okna lub okna, w zależności od pory roku.

Wykonuj ćwiczenia: podstawowe ćwiczenia dla kobiet w ciąży

  1. Ćwiczenia oddechowe. Dokładna wentylacja płuc przyczynia się do zapobiegania wielu chorobom i ułatwiania porodu. Połóż się na plecach, ugnij kolana i przyciągnij je do brzucha. Mięśnie brzucha powinny być rozluźnione. Połóż ręce za głową. Wdychaj i pozostań przez sekundę z płucami wypełnionymi powietrzem. Następnie rozprostuj nogi i opuść ręce do ciała. Wdychaj powietrze jednocześnie z półotwartymi ustami i nosem. Wydychaj tylko ustami.
  2. Po ćwiczeniach oddechowych zaleca się wykonywanie ćwiczeń na stawy. Ponieważ kręgosłup doświadcza teraz nowych obciążeń, aw przyszłych trymestrach będzie musiał wytrzymać jeszcze większe zmiany w postawie, konieczne jest, jak powinien, przygotować się do tego. Obciążenie pleców dla kobiet w ciąży można wykonywać zarówno bez specjalnego sprzętu sportowego, jak i z ich użyciem Dajemy najprostsze z nich: popijając i obciążając fitball dla kobiet w ciąży.

Smack Nie jest tak łatwo rozciągnąć poprawnie. Musisz rzucić rękami za głowę i odcedzić wszystkie mięśnie i stawy. Następnie, trzymając wyciągnięte ręce, stopniowo wyprostuj kręgosłup - odcinki szyjne, piersiowe i lędźwiowe - tak, aby cały kręgosłup został zgięty do granic możliwości. Dzięki temu ruchowi plecy pozostają płaskie, ramiona nie uczestniczą w ruchu, podbródek nie podnosi się, przednie mięśnie brzucha, jeśli to możliwe, pozostają w bezruchu.

Naładowanie na fitball dla kobiet w ciąży jest niezbędne dla miednicy i dolnej części pleców. Poranne ćwiczenia dla kobiet w ciąży Usiądź na fitballu, tak aby punkt podparcia i cała waga ciała spadły na wypukłości kości kulszowej. Usiądź prosto, połóż dłonie na kolanach lub skrzyżuj klatkę piersiową. Przy całkowitym unieruchomieniu głowy, szyi i klatki piersiowej zacznij zginać kręgosłup lędźwiowy do przodu i przesuwaj miednicę i część kulszową do tyłu. W takim przypadku mięśnie brzucha powinny być rozluźnione. Następnie zginaj plecy w loży podczas napinania mięśni brzucha i przesuwania miednicy i siedzenia do przodu. Ruch odbywa się płynnie, zgodnie z rytmem oddychania. Ładowanie balonu dla kobiet w ciąży wykonuje się kilka razy i dobrze dociska stawy biodrowe i lędźwiowe.