Pierwszy trymestr ciąży charakteryzuje się tym, że kobieta stopniowo przyzwyczaja się do nowego statusu, uczy się wielu nowych i interesujących rzeczy. Również ten czas jest niezwykle ważny dla rozwoju przyszłego dziecka. Dlatego przyszłe matki starają się jak najwięcej nauczyć o tym, jak sprawić, by pierwsze dni ich życia były jak najbardziej użyteczne dla dziecka.

Objawy pierwszego trymestru ciąży

Najważniejszym objawem początku nawożenia jest oczywiście brak miesięcznego krwawienia. "Pasiasty" test farmacji lub wizyta u ginekologa będą ostatecznym potwierdzeniem zajścia w ciążę. Kobieta może oznaczyć takie odczucia w pierwszym trymestrze ciąży jako:

  • apatia, senność, stałe i nie przemijające zmęczenie;
  • zaburzenie jelit, a mianowicie częste zaparcie lub zaburzenia;
  • stałe nalega "w niewielki sposób";
  • wzdęcia;
  • obrzęk piersi;
  • ciągłe wahania nastroju i depresja.
Jaka powinna być racja na początkowych warunkach ciąży?

Najprawdopodobniej zatrucie w pierwszym trymestrze ciąży drastycznie zmieni nawyki żywieniowe. Ulubione przysmaki są po prostu obrzydliwe, nieprzyjemny zapach zdaje się być wszędzie, a nawet brutalny apetyt. Aby pokarm stał się zbilansowany i nie powodował niepożądanych konsekwencji, należy wykluczyć z niego ostre, tłuste, smażone i wędzone potrawy. Najlepszym rozwiązaniem byłyby potrawy warzywne, mleko, owoce, chude mięso i wiele innych.

Witaminy w pierwszym trymestrze ciąży

Najlepszy ze wszystkich, jeśli kompleksy witamin zostaną podjęte na etapie planowania dziecka. Jednak ciąża zwykle zaskakuje kobietę, a wybór dodatkowych korzystnych pierwiastków śladowych spada na ramiona lekarza. Witaminy odgrywają również decydującą rolę w pełnoprawnym układaniu i początkowych etapach powstawania wszystkich systemów i narządów płodowych. Zaleca się stosowanie takich dodatków jak: kwas foliowy , witaminy B6, A, C, E, D i wapń. Szczególnie ważne jest stosowanie narkotyków syntetycznych dla kobiet z osłabionym ciałem lub dla tych, którzy mają dostęp do żywności wysokiej jakości jest ograniczona z jednego powodu lub innego.

Pierwsze testy trymestru

Podczas ciąży kobieta będzie musiała przejść liczne testy laboratoryjne i badania. Ma na celu oddanie krwi w celu wykrycia AIDS, kiły i zapalenia wątroby. Musisz także ustalić czynnik Rh i ustalić, czy istnieje konflikt matki i dziecka Rh.

Ultrasonografia w pierwszym trymestrze ciąży, która jest wykonywana przez okres 10 do 12 tygodni, dostarcza bardzo cennych informacji. Umożliwia określenie liczby zarodków, ich wieku, stanu i miejsca zajęcia. Istnieje również możliwość określenia występowania poważnych nieprawidłowości w rozwoju zarodków i określenia ryzyka nieprawidłowości chromosomalnych.

Jak długo trwa pierwszy trymestr ciąży?

uzi w pierwszym trymestrze ciąży

Wśród położników uważa się, że pierwszy etap ciąży trwa 12 tygodni, jeśli przyjąć punkt poczęcia jako punkt odniesienia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że nie każdy go pamięta, wówczas taka odpowiedź na pytanie, kiedy kończy się pierwszy trymestr ciąży, który zawiera 13 a nawet 14 tygodni, jest całkowicie dozwolona.

Bardzo ważne jest, aby kobieta rozumiała, co oznacza pierwszy trymestr ciąży i jak powinna przyczyniać się do pełnego rozwoju płodu. Przyszła mama ma obowiązek skrupulatnie kontrolować swoje zdrowie, aby uniknąć przeziębień, chorób wirusowych i zakaźnych, które wymagają przyjmowania wielu chemikaliów. Narkomania, niezdrowy tryb życia, picie alkoholu i nieodpowiedzialne podejście do nowej sytuacji mają szkodliwe skutki.