W rytmie życia każdej współczesnej kobiety z pewnością istnieje troska o ciało, ciało jako całość. Bardzo ważne jest, aby znać naszych głównych asystentów w walce o piękno, świeży i zadbany wygląd. Jednym z nich jest oczywiście seler.

Ten magiczny produkt sprzed setek lat został uznany za święty w Rzymie i starożytnej Grecji. Był zaszczycony, a nawet nadał mu mistyczne znaczenie. Seler był uważany nie tylko za jeden z najbardziej użytecznych produktów - ale także jako składnik wielu wywarów leczniczych i mieszanin.

I rzeczywiście, dzisiaj naukowcy udowodnili, że w tych korzennych pędach traw ukryto cały skład minerałów i witamin. Niezbędny produkt, również dla tych, którzy chcą schudnąć.

Więc jakie korzyści selera dla utraty wagi?

Jednym z najbardziej przyjemnych czynników jest to, że zawiera tylko 13 kalorii, w których jest przechowywanych dziesięć razy więcej użytecznych właściwości, od dawna znane są właściwości selera do odchudzania. Zawiera takie przydatne substancje, jak wapń, fosfor, magnez, kwas szczawiowy, karoten, potas. Dzięki nim nasz metabolizm wzrasta kilkakrotnie, trawienie jest znormalizowane. A fakt, że dzieli tłuszcze i usuwa odpady, czyni go niekwestionowanym liderem w walce o idealną postać. Dlatego pytanie: "Czy seler promuje odchudzanie?" Można bezpiecznie odpowiedzieć - tak!

Łodyga selera działa jako środek moczopędny, dzięki czemu nadmiar płynu opuszcza nasze ciało i oczyszcza skórę. Dla wielu dziewczynek bardzo interesujące jest to, że ten produkt, niezbędny dla naszego zdrowia i sylwetki, jest również afrodyzjakiem (tak przy okazji, dlatego jest tak ceniony wśród mężczyzn).

Jedzenie selera ma działanie przeciwzapalne nie tylko na skórze, ale także na całym ciele. Usuwa toksyny, a nawet oczyszcza krew! Oznacza to, że poprawia funkcjonowanie wątroby, co czyni ją jednym z najważniejszych produktów w naszej lodówce i składnikami pysznych dań.

Dieta selera do utraty wagi pozwala włączyć ten produkt do codziennego menu, pomagając w ten sposób schudnąć bez szkody dla zdrowia.

Seler w codziennym menu

Obecnie istnieją trzy rodzaje selera: sałata (podkradająca się), korzeń i liść.

Sałatka (stalked) seler jest bardzo zróżnicowany w przygotowaniu. Możesz go upiec, smażyć z różnymi przyprawami i warzywami, łodygami, to znaczy zrobić z nich oddzielne oddzielne naczynie. Również z tego typu wyciskany jest znany i niezwykle przydatny sok z selera.

Korzeń selera słynie z dużych warzyw korzeniowych. Może być pieczony w piekarniku z przystawką, gotowany, podawany jako danie boczne, po prostu posiekać sałatka z selera . To prawda, że ​​wiele gospodyń domowych powinno starannie rozważyć wybór selera. Faktem jest, że niektórzy przedstawiciele tego korzenia mogą być puste.

Seler liściowy ma raczej pikantny smak i jest często stosowany w sałatkach. Może być również suszone i spożywane jako przyprawa w zupach.

Przy okazji, możesz nie tylko wysuszyć seler, ale także go zamrozić. W tym celu należy uporządkować zielone części rośliny, umyć i wysuszyć. Następnie pokrój na małe liście ostrym nożem, włóż do plastikowych toreb i włóż do zamrażarki. W ciągu dwóch godzin muszą wstać i wstrząsnąć, żeby się nie skleiły. Te zapasy można przechowywać do wiosny i wierzę, że seler nie straci swoich korzystnych właściwości! dieta z selerem

Mała wskazówka dla tych, którzy często mają zwiększony apetyt

Korzyści selera dla utraty wagi to kolejny mały sekret: liście tej wspaniałej łodygi doskonale zaspokajają głód. Więc jeśli znasz sytuację, w której zawsze chcesz umieścić coś w ustach lub żuć - zawsze trzymaj gałązkę tego cudownego produktu w lodówce. Pragnienie zdobycia wystarczającej ilości startów jest jak dłoń, spróbuj i przekonaj się sam!

Smak Bon;)