Kofeina jest substancją wytwarzaną nie tylko z drzewa kawowego, herbaty, guarany, kolby, ale również może być wytwarzana syntetycznie. Substancja ta występuje zwykle w napojach, stymuluje układ nerwowy i uzależnia.

Odchudzanie kofeiny

Kofeina jest używana jako spalacz tłuszczu sportowego, poprzez stymulację układu nerwowego. Powoduje, że organizm zużywa więcej energii, co ostatecznie prowadzi do aktywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Warto zauważyć, że kofeina działa tylko w połączeniu z wysiłkiem fizycznym, a to raczej daje dodatkowy efekt niż główny.

Jak wziąć kofeinę do utraty wagi?

Najprostszym sposobem użycia kofeiny jest picie kawy. Najważniejszą rzeczą jest zrobienie tego 15 minut przed joggingiem lub treningiem, ponieważ w tym przypadku będziesz miał nie tylko więcej siły do ​​fizycznych działań, ale także bardziej efektywny powrót.

Główna tajemnica - najlepiej zrobić to na relatywnie, pustym żołądku lub na czczo. Jeśli organizm może otrzymywać energię z prostych węglowodanów, z pewnością to zrobi, i rozszczepienie podskórnej tkanki tłuszczowej włókno nie ruszy się. Dlatego powinieneś stworzyć wszystkie warunki, aby tłuszcz otarł się przed twoimi oczami, a twoje wysiłki przyniosły prawdziwe owoce. Po trening , zwłaszcza aerobik (na przykład jogging), należy powstrzymać się od jedzenia przez dwie godziny. Jest to konieczne z tego samego powodu - że organizm nadal rozkłada rezerwy tłuszczu, a nie marnuje energii właśnie otrzymanej z pożywienia.

Niektórzy, którzy są całkowicie zdesperowani, myślą o stosowaniu kofeiny do utraty wagi. Jednak ta metoda nie ma udowodnionej skuteczności ani wykonalności, podobnie jak tynki odchudzające pozbawione kofeiny.

Tabletki kofeiny lub ampułki do utraty wagi

Niektórzy ludzie uważają, że kawa nie jest wystarczająco skuteczna i wybierz opcję apteczną kofeiny, która zaskoczy Cię niskim kosztem. Są używane w podobny sposób tabletki kofeiny do utraty wagi - picie 1-3 tabletek 15-30 minut przed treningiem i powstrzymywanie się od jedzenia 2 godziny przed i po sesji, ograniczone wyłącznie do wody pitnej.

Kofeina do odchudzania: przeciwwskazania

Kofeina jest niebezpieczną substancją i powinna być traktowana poważnie. Jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:

  • choroby układu nerwowego;
  • zwiększona pobudliwość nerwowa;
  • tachykardia, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Ogólnie rzecz biorąc, kofeina nie jest bardzo silnym stymulatorem spalania tłuszczu, a zatem jej potencjalna szkodliwość dla organizmu nie jest zbyt silna.