Podróżni, którzy planują odwiedzić Islandię, przede wszystkim udają się tam na najpiękniejsze widoki i dziewiczą przyrodę. Możesz osiągnąć ten cel w pełnym zakresie odwiedzając małe miasteczko Budardalur.

Położenie miasta

Budardalur znajduje się w Islandia na Półwysep Snefiedlsnes który znajduje się na zachód od lodowca wulkanicznego. Jest to najwyższa góra na półwyspie, której wysokość wynosi 1446 m. ​​Lodowiec jest nawet wspomniany w dziele Juliusza Verne'a "Podróż dookoła Ziemi".

Obszar ten charakteryzuje dziewicza przyroda, która jest reprezentowana przez fiordy i malownicze strome klify, wysokie góry i wulkany. Z całej tej wspaniałości i oddycha legendą, która czyni to miejsce szczególnie atrakcyjnym dla turystów.

Нетронутая природа Будардалура

Gdzie się zatrzymać w Budardalur?

Jeśli zdecydujesz się zostać w Budardalur podczas wizyty w Islandii, możesz skorzystać z pewnych zalet. Koszt życia w tych miejscach będzie stosunkowo niewielki w porównaniu do dużych miast. Oto małe hotele i pola namiotowe.

Jako wadę można wskazać, że warunki życia na kempingach są dość spartańskie. Niektóre z nich charakteryzują się nawet brakiem prysznica, w którym to przypadku mogą zaoferować prysznic w basenie miejskim. Ale są też takie hotele, które są wyposażone we wszystko, co konieczne i różnią się w całkiem akceptowalnych warunkach.

Необычный отдых в Будардалуре

Co możesz zobaczyć, raz w Budardalur?

Bezpośrednio w samym mieście można cieszyć się ciszą i spokojem wśród kolorowych krajobrazów. Ale także Budardalur może służyć jako punkt wyjścia, po opuszczeniu, z którego można odwiedzić wiele lokalnych ciekawych zabytków. Możesz polecić następujące trasy:

  1. Podziwiaj północny krajobraz, wspinając się na szczyt góry Helgafel . Tutaj można obserwować piękno pól, łąk i oceanu. Oprócz tego istnieje święta wiosna, która zgodnie z wierzeniami jest w stanie spełnić dowolne trzy pragnienia dla tych, którzy wspinają się na szczyt bez złych myśli i bez oglądania się za siebie.
  2. Na autostradzie 54 można dotrzeć do miejsca, w którym otwiera się piękny widok na "górę kościoła" Kirkjufell , mającą kształt dzwonnicy. Pobliska rzeka uzupełnia ten wspaniały krajobraz.
  3. Wspinaj się po lodowcu wulkanu Snayfelsjokull . Można do niego dotrzeć jadąc samochodem autostradą 574. Droga jest otwarta o każdej porze roku, z wyjątkiem krótkiego okresu od końca czerwca do początku lipca. Po drodze znajdzie się port rybacki Hellisandur. Możesz wspiąć się na szczyt lodowca, korzystając z kilku różnych tras.
  4. Odwiedź lokalne plaże. Jeśli znajdują się na wybrzeżu Zatoki Dritvika , ale można zobaczyć niezwykłe czarne kamyki. Krajobraz jest skutecznie zwieńczony skałami lawy o tajemniczej formie.
  5. Możesz także cieszyć się pejzażami morskimi, będąc blisko dwóch małych wiosek Hellnar i Arnarstapi położony na wybrzeżu morskim u podnóża góry Stapafell .
  6. Zobacz lokalny punkt orientacyjny - czarny kościół Búðakirkja , zbudowany w 1703 roku. Jest bardzo blisko morza. Kościół należy do narodowego muzeum Islandii.
  7. Udaj się na opuszczoną farmę Ytri Tunga i zobacz kolonię fok na pobliskiej plaży.
Гора церковьМорской пейзаж БудардалураЧерная церковь Búðakirkja

Jak dostać się do Budardalur?

Punkt, od którego będzie najłatwiej dostać się do Budardalur - Lotnisko w Reykjaviku . Możesz wziąć trasę autobusową lub dojechać samochodem na drodze o długości około 130 km.