Kasza gryczana to wyjątkowe danie, ponieważ łączy w sobie dwie ważne cechy: niską zawartość kaloryczną i wartość odżywczą. Jest w niej włączona dieta ludzie, którzy uprawiają sport lub obserwują ich wagę. Teraz spróbujemy zrozumieć wyjątkowe właściwości tego smacznego i ukochanego przez wiele potraw.

Kasza gryczana kalorii i jej korzystne właściwości

Kto nie jadł gryki z mlekiem? Znalezienie takiej osoby jest prawie niemożliwe. Ale wielu z wiekiem zaczyna zapominać o tym daniu, chociaż jest niesprawiedliwe. Smaczna owsianka może zaspokoić potrzeby gastronomiczne wielu osób. Może pełnić rolę niezależnego dania, a także stanowić podstawę dla innych.

Odżywianie wielu produktów leży w ich wartości kalorycznej, ale nie dotyczy to kaszy gryczanej, ponieważ zawiera ona "właściwe" węglowodany i wysokowartościowe białka. To naczynie boczne może bezpiecznie jeść podczas utraty wagi, a także osób, które kontrolują swoją wagę.

Skład gryki obejmuje witaminy z grupy B, które są rozpuszczalne w wodzie. Normalizują metabolizm i aktywność układu nerwowego. W dużych ilościach gryka zawiera żelazo, które poprawia skład krwi. Pomimo korzyści płynących z utraty wagi, owsianka nie może pochwalić się obecnością licznych witamin i minerałów, więc nie należy jeść jednej gryki przez dłuższy czas.

Korzyści z kaszy gryczanej do utraty wagi

Wspomnieliśmy już, że to danie zawiera tylko "wolne" węglowodany, które pozwalają szybko nasycić organizm i utrzymać to uczucie przez długi czas. Dlatego wybierając owsiankę na śniadanie, zabijesz dwa ptaki jednym kamieniem. Skład tej potrawy obejmuje białka, które są szczególnie ważne dla osób aktywnie uprawiających sport. Są w formie lekkostrawnej i są kompletne. Białko gryki zawiera niezbędne kwasy, więc w niektórych przypadkach może zastąpić białko zwierzęce. Dlatego kasza gryczana jak wegetarianie. Skład zbóż obejmuje dużą ilość błonnika, który oczyszcza jelita i poprawia funkcjonowanie układu trawiennego jako całości. Ponadto kasza gryczana normalizuje poziom cholesterolu we krwi, co jest również ważne w procesie odchudzania.

Wartość energetyczna kaszy gryczanej zależy bezpośrednio od użytych składników, to znaczy, że ugotowałeś ją w wodzie lub mleku, jeśli umieścisz masło, cukier itp. Jeśli zboże zostało ugotowane bez żadnych dodatków, to około 110 g kalorii spadnie do około 110 kcal. Kasza gryczana gotowana z mlekiem ma wyższą kaloryczność i, w zależności od zawartości tłuszczu, waha się od 140 do 160 kcal na 100 g. Warto wziąć pod uwagę, że wartość energetyczna zależy od zastosowanych dodatkowych składników. Na przykład zboża gotowane w wodzie, z cynamonem i rodzynkami będą zawierały 138 kcal na 100 g. Wciąż jednak należy stwierdzić, że wiele owsianki z masłem ma najwyższą wartość opałową, w przypadku 20 g jest to 208 kcal.

kasza gryczana mleczna kalorii

Do tej pory istnieje duża liczba diet, które są oparte na użyciu kaszy gryczanej. Mogą trwać od 7 do 14 dni, w tym czasie w zależności od nadwaga a stopień obrzęków pozwala pozbyć się nawet 10 dodatkowych kilogramów Główne zasady diety na kaszy gryczanej:

  1. Zboża muszą być gotowane w wodzie bez użycia oleju, soli, mleka i innych składników.
  2. Codziennie możesz wypić do 1 litra beztłuszczowego kefiru.
  3. Zawsze konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej w organizmie, dzienna dawka około 1,5 litra.
  4. Jeśli poczujesz silny głód, możesz zjeść jabłko lub niewielką ilość beztłuszczowego twarożku.