Istnieje wiele mono-diet opartych na wykorzystaniu jednego produktu. Wśród nich najpopularniejszą dietą jest gryka, która pozwala uzyskać dobre wyniki w krótkim czasie. Istnieją różne wersje tej metody odchudzania, które różnią się czasem trwania.

Plusy i minusy diety gryki

Zalety systemu żywnościowego dla zbóż są znacznie szersze niż utrata dodatkowych kilogramów, co tłumaczy jego popularność wśród osób w różnym wieku. Bogata kompozycja różnych substancji powoduje szereg pożytecznych działań w pracy organizmu. Stosowanie gryki od dawna naukowo rozpoznawano w licznych eksperymentach.

 1. Pomaga oczyścić krew i zmniejszyć zły poziom cholesterolu .
 2. Duża ilość błonnika pomaga usunąć produkty rozkładu z jelit. W rezultacie poprawia się praca układu trawiennego. Grube włókna pomagają utrzymać uczucie sytości przez długi czas.
 3. Poprawia proces wzrostu oraz kondycję włosów i paznokci.
dieta gryki1

Przez kaszę gryki dieta może być przypisana monotonii żywienia, która dla wielu może być poważnym problemem. Ponieważ konieczne jest porzucenie soli zgodnie z nią, ciśnienie może się zmniejszyć, może wystąpić ból głowy i uczucie osłabienia. Wykluczenie cukru zmniejsza aktywność umysłową i wydajność. Wiele osób ma problemy ze stolcem. W organizmie brakuje witamin.

Jak siedzieć na diecie gryki?

Dietetycy zaproponowali kilka metod utraty wagi, w oparciu o wykorzystanie zbóż. Oprócz mono-diet, które mogą trwać nie dłużej niż 14 dni, istnieją opcje, które implikują stosowanie dodatkowych produktów, takich jak kefir lub warzywa. Ludzie, którzy są zainteresowani, jak siedzieć na diecie gryki, aby schudnąć, musisz wiedzieć, że przy użyciu tej metody utraty wagi kosztów dwa razy w roku.

Dieta gryki owsianej

Aby schudnąć, nie wystarczy gotować zboża i zacząć je jeść tylko dlatego, że takie eksperymenty z twoim ciałem mogą nie mieć żadnego skutku. Istnieją pewne zasady diety gryki, które należy koniecznie wziąć pod uwagę, aby uzyskać dobre wyniki w odchudzaniu bez szkody dla zdrowia:

 1. Lepiej odmówić gotowania, preferując gotowanie na parze, co pozwoli zachować maksymalną ilość użytecznych substancji.
 2. Nie używaj soli, oleju i sosów.
 3. Konieczne jest jeść grykę w małych porcjach nie więcej niż 200 g w ciągu dnia, co złagodzi głód.
 4. Po przebudzeniu wypij szklankę czystej wody i możesz zjeść śniadanie przynajmniej godzinę później.
 5. Aby dieta gryki dała dobre wyniki, zaleca się połączenie jej z regularną aktywnością fizyczną.
 6. Pamiętaj, aby wziąć kompleks wielowitaminowy, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Dieta gryki - jak gotować kaszą gryczaną?

Zwykła owsianka, którą ludzie gotują przez gotowanie, nie nadaje się do utraty wagi. Dostępne są dwie opcje gotowania: gotowanie na parze lub gotowanie na małym ogniu. Takie metody gotowania utrzymają maksymalną korzyść dla organizmu. Wszystko powinno być zrobione wieczorem, aby rano zjeść gotowy posiłek. Jeśli wiesz, jak gotować owsiankę na odchudzanie, dieta gryki naprawdę będzie skuteczna i pomoże Ci szybko osiągnąć cel:

 1. Numer opcji 1 . Umyć płatki i zalać je wrzątkiem. Zostaw na kontrparę na noc. Najlepsze do tego termosu. Dodawanie cukru i soli jest zabronione.
 2. Numer opcji 2 . Myje się płatki wlewa się z wodą, biorąc pod uwagę proporcję 1: 2. Umieść go na silnym ogniu i gotuj z otwartą pokrywką, zanim pozostanie bardzo mało płynu. Następnie ułożyć grykę w stożek w kształcie stożka i gotować na małym ogniu przez 5 minut. Następnie wyjąć patelnię z ognia, owinąć ją w koc i pozostawić na noc.
 3. Numer opcji 3 . Innym sposobem zaparowania płatków zbożowych, do których jest najpierw myte, a następnie oblany wrzącą wodą. Odcedź ciecz i zalej ponownie wrzącą wodą, biorąc pod uwagę proporcję 1: 1,5. Przykryj, zawiń koc i zostaw na noc.
dieta gryki3

Z czym możesz jeść grykę na diecie?

Aby waga szybko się opuściła, w wyznaczonym czasie można jeść owsiankę bez dodatków, i dotyczy to zarówno soli, jak i przypraw oraz owoców, warzyw i tak dalej. Wiele osób ma trudności z jedzeniem tylko czystej gryki, która często wpływa na ich zdrowie. Istnieje kilka produktów, z których można korzystać, ale należy pamiętać, że te kilogramy nie zostaną tak szybko zmarnowane.

 1. Suszone owoce . Suszone morele i suszone śliwki są dozwolone, a dzienna stawka wynosi 5-6 sztuk. Należy je wylać wodą, aby wyschły owoce były namoczone, a następnie posiekać i dodać do owsianki.
 2. Kochanie . Jeśli odczuwasz dyskomfort, dieta gryki może być uzupełniona miodem, ale nie możesz jeść więcej niż 1 łyżeczkę dziennie.
 3. Kefir . Najlepszym suplementem jest kefir, którego zawartość tłuszczu powinna wynosić 1-2%. Dzienna stawka wynosi 1 l. Kefir można pić osobno, a także dodać do owsianki.
 4. Warzywa i owoce. W razie potrzeby użyj owoców o zielonym kolorze, na przykład ogórków lub jabłek, ale nie więcej niż kilka kawałków dziennie.

Kolejnym ważnym punktem jest to, że możesz pić na diecie gryki. Aby uniknąć zaparcia i odwodnienia, konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej w organizmie, picie co najmniej kilku litrów dziennie. Ciecz musi być klarowna, ale nie gazowana. Możesz pić więcej zielonej herbaty, ale odmówić kawy.

dieta gryki2

Dieta gryki przez 3 dni

Najtrudniejsza opcja, ponieważ wykorzystuje minimalną liczbę dodatkowych produktów. Dzienna objętość zbóż, które muszą być wypełnione wodą to 1-1,5 art. Miód jest zawarty w menu, aby zrekompensować brak glukozy i złagodzić pogorszenie stanu zdrowia. Zieloni (koperek, pietruszka, liście sałaty i zielona cebula) uzupełniają brak witamin. Dieta na kaszy gryczanej przez 3 dni pomoże pożegnać się z 2-3 kg. Menu na ten czas wygląda następująco:

 • śniadanie: owsianka i 1 łyżka. kefir;
 • obiad: kasza, zielona sałata i 1 łyżeczka miodu;
 • obiad: 1 łyżka. kefir.

Dieta gryki przez 7 dni

Jeśli wyniki trzydniowej wersji diety nie są spełnione, a chcesz więcej, użyj metody tygodniowej. W menu tej diety można uwzględnić inne dozwolone produkty, ale tylko w niewielkich ilościach. Porcja płatków na raz to 100 g, a jogurt - 1 łyżka. Dieta gryczana na tydzień oznacza, że ​​po raz ostatni trzeba jeść owsiankę nie później niż szóstą wieczorem, ale sfermentowany napój mleczny może pić i przed snem. Prezentowane menu może być użyte jako przykład.

dieta gryki4

Jak wydostać się z diety gryki?

Jeśli po zakończeniu odchudzania przy pomocy tej techniki przestrzegasz zwyczajowego odżywiania, istnieje ogromne ryzyko, że funty powrócą, i to w większych ilościach. Wydostanie się z diety gryki powinno być stopniowe, aby uniknąć zaburzeń trawienia i problemów z kałem. Codziennie dodaj jeden chudy produkt proteinowy, ale po trzech dniach możesz jeść warzywa i inne pokarmy. Aby zachować wyniki, a nawet je poprawić, zaleca się idź do właściwego odżywiania odrzucając tłuste, smażone, słodkie i inne niezdrowe jedzenie.

Dieta gryki - przeciwwskazania

Nie wszyscy ludzie mogą używać owsianki, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę istniejące zakazy dotyczące jej stosowania. Nie można ściśle przestrzegać diety kobiet karmiących piersią i znajdujących się w pozycji, a także dzieci i nastolatków. Dieta gryki szklistej dotyczy osób z zapaleniem żołądka, chorobą wrzodową żołądka, cukrzycą, a także chorobami układu sercowo-naczyniowego. Nie zaleca się stosowania takiej diety w przypadku infekcji wirusowych i bakteryjnych, niedoborów odporności i obfitych miesiączek.