Dieta lniana to jedna z najprostszych i najłatwiejszych w stosowaniu diet. Nie ma żadnych egzotycznych produktów, ani potrzeby przygotowania specjalnego dania za każdym razem. Stosując taką dietę, można schudnąć w normie do stopy ciała - do 5 kg na miesiąc. Wykorzystanie oleju lnianego i nasion do utraty wagi jest ogólnie korzystnym działaniem na ciało - twoje włosy, skóra i paznokcie będą świetne!

Dieta na owsiance lnianej (mąka)

Aby schudnąć, możesz użyć różnych rodzajów produktów lniarskich. Istnieje opcja, która oferuje przygotowanie kaszki owsianej z siemienia lnianego do utraty wagi. Jedz, więc potrzebujesz przez tydzień. Dieta jest ścisła:

  1. Śniadanie : 4 łyżki mąki lnianej, zalać 4 łyżkami wrzącej wody, przykryć, odstawić na 10 minut. W tym czasie przetrzyj jabłko i wymieszaj je z owsianką - śniadanie jest gotowe! Po pół godzinie można wypić filiżankę herbaty bez cukru.
  2. Drugie śniadanie : sałatka z marchwi i pomarańcza - kawałek chleba pełnoziarnistego.
  3. Obiad : przygotuj chudą zupę z warzyw bez smażenia i masła. Dopuszcza się zjedzenie filiżanki zupy i małego kawałka gotowanej piersi z kurczaka (gotuj osobno, nie używaj bulionu).
  4. Popołudniowa przekąska : wlej łyżkę siemię lniane do szklanki jogurtu, dokładnie wymieszaj i powoli wypij.
  5. Kolacja : porcja ryby z sokiem z cytryny.

Po tygodniu takiej diety przyzwyczaisz się do jedzenia ułamka, poprawności i niskiej kaloryczności, co pozwoli ci zachować wynik.

Dieta lniana

Ziarna lnu do odchudzania można wykorzystać na wiele sposobów: na przykład zastąpić zwykły obiad kombinacją "siemię lniane + kefir". Daje to powolny, ale stały wynik. Możesz siedzieć na takiej diecie tak długo, jak chcesz, szczególnie, jeśli naprzemiennie siemię lniane z mąki lnianej (to jest to samo nasiono, ale ziemia, a jeśli masz młynek do kawy, nie bądź leniwy, aby zrobić to sam).

Dieta z olejem lnianym

dieta z olejem lnianym

Taka dieta jest odpowiednia do oczyszczenia organizmu, ale jest zabroniona dla tych, którzy mają kamienie nerkowe lub chorobę wątroby. Całą resztę zaleca się stosować jako dietę-wyładunek jeden dzień po wakacjach.

  1. Po przebudzeniu : łyżka oleju i szklanka ciepłej wody.
  2. Śniadanie : sałatka ze świeżych warzyw z łyżką nasion lnu.
  3. Drugie śniadanie : kaszka z siemienia lnianego (przepis jest opisany w poprzedniej diecie).
  4. Obiad : zupa jarzynowa.
  5. Kolacja : herbata ziołowa.

Doskonale oczyści twoje ciało i nie pozwoli na tworzenie nadmiernych kilogramów.