Rękaw pod nazwą "nietoperz" wszedł do garderoby europejskich kobiet podczas II wojny światowej. Jego prototyp był tradycyjnym kimonem Japoński styl , której górna część miała postać prostokąta. Nowoczesna odmiana tego stylu jest bardziej miękka i kobieca.

Bluza z rękawem "nietoperz" - wygoda i elegancja

Ubrania z rękawem "nietoperzowym", istotne w latach osiemdziesiątych XX wieku, znów u szczytu popularności. Przez kilka sezonów fashionista preferuje bluzki i sukienki o podobnym kroju. Sekret sukcesu tego stylu tkwi w jego zaletach:

  1. Bluza "nietoperz" nie ogranicza ruchów. Jeśli przede wszystkim cenisz sobie komfort w ubraniu - ten styl jest stworzony specjalnie dla Ciebie.
  2. Po założeniu bluzki z rękawem "nietoperza" łatwo jest ukryć ewentualne wady figury. Szeroki rękaw u podstawy, zwężający się w nadgarstku, korzystnie podkreśli delikatne ramiona posiadacza, ukryje nadmiar objętości na rękach i wzdłuż linii od ramienia do talii.

Mimo wszystkich pozytywnych aspektów bluzka "nietoperza" wciąż ma swoją wadę. Ten styl wizualnie zmniejsza wzrost. Dlatego niska dama lepiej łączyć takie rzeczy z butami wysokie obcasy .

Modele bluzek "nietoperz"

Projektanci domów mody oferują nam ogromny wybór bluzek z rękawem "nietoperzowym" o różnych długościach. W ciepłym sezonie mogą to być odmiany:

  • cienki dżersej;
  • bawełna;
  • koronki;
  • naturalny jedwab;
  • gładka satyna.

Nie mniej ważna bluzka "nietoperza" z szyfonu. Podobne opcje są świetne na upalne dni. Nie pasują zbyt mocno do ciała i nie ograniczają ruchów.

W sezonie jesienno-zimowym bardziej odpowiednie są modele wykonane z cienkiej wełny, weluru, gęstych dzianin, a także warianty z angory lub kaszmiru.

Bluza Bat 1Bluza nietoperz 2Bluza Bat 3
Bluza Bat 4Bluza Bat 5Bluza Bat 6
Bluza Bat 7Bluza Bat 8Bluza nietoperz 9