Dziś modne są projektanci mody z dalekiej Japonii. Tak, a słynni europejscy projektanci naśladują styl japońskich dziewczyn podczas tworzenia ich nowych obrazów. Wysoka moda w Europie dzięki stylizacji i udanym rozwiązaniom, które tylko nieznacznie zmodyfikowały japoński strój, stanowiła okazję dla wszystkich kobiet do noszenia ubrań w stylu japońskim, a makijażyści zadbali o odpowiedni makijaż, ujawniając sekrety wyrafinowanych japońskich piękności. Zobaczmy, jakie są główne oznaki stylu japońskiego i jak z niego korzystać, aby każda kobieta mogła przekształcić się w wyrafinowaną wschodnią gejszę.

Japoński styl ubioru

Japoński styl uliczny - charakterystyczny dla nowoczesności tego kraju, stylu, w jakim ubrani są jego mieszkańcy. Pomimo wielu odmian, jego głównymi cechami są harmonia, nawarstwianie, osobliwość i jasność. Japoński styl nigdy nie pozostanie niezauważony, niezależnie od tego, co wyrazi.

Tradycyjne stroje japońskich kobiet w niczym nie przypominają europejskich, a mimo złożoności damskiego stroju, zawsze są pięknie i gustownie ubrane. Jakie są charakterystyczne cechy sukienek w japońskim stylu?

  1. Tkanina Ubrania japońskich kobiet, kimono, były tradycyjnie szyte tylko z jedwabiu. Dziś japońskie kobiety noszą sukienki z lnu i bawełny z satynową tuniką, która sprawia, że ​​błyszczą. Ponadto, jeśli ubrania były wcześniej haftowane i haftowane ręcznie, teraz na sukienkach w stylu japońskim stosowane są odciski roślinne, lub z wizerunkiem motyli, ptaków itp.
  2. Sylwetka Kimono zostało stworzone w formie trapezu, prostokąta lub trójkąta. A teraz, odzież w stylu japońskim wymaga przestrzegania tej samej sylwetki. Okrągły kołnierz, plisy i szerokie paski nadają mu okrągłości.
  3. Kolor. Dla Japończyka kolor jest symboliczny, odzwierciedla uczucia. Najważniejsze w ubraniu jest symbol koloru, a nie jego kombinacja z innymi kolorami czy nasyceniem. Japońskie ubrania są nieodłączne w wielokolorowości, paleta kombinacji jest dość szeroka. Jednak główne kolory używane w japońskiej szafie to czarny, szkarłatny, biały, żółty i pomarańczowy, różowy, indygo.

Buty w stylu japońskim

Tradycyjne japońskie buty to geta, dlatego też sabot przypominający geta, wysokie buty na platformach, trampki lub czarne baleriny dobrze pasuje do japońskiego stylu ubioru. Obcasy nie nadają się do tego stylu.

Akcesoria w stylu japońskim

Głównym dodatkiem dla japońskich kobiet jest szeroki pas o długości 20-30 cm. Warto zauważyć, że dzianie pasa było nieodłącznym elementem wielu wschodnich kultur i symbolizowało koncentrację i koncentrację, ale w formie "opasanej" mieszkańcy krajów wschodnich mogli chodzić tylko podczas wakacji.

Aby stworzyć japoński styl, dopełnij swój wizerunek jasnymi dodatkami - szarfami, rajstopami, legginsami, skarpetkami, opaskami na głowę, opaskami na głowę, wielobarwnymi odznakami, wiszącymi kolczykami i medalionami z hieroglifami.

Japońskie fryzury

Głównymi japońskimi ozdoby do włosów są kanzashi - barrettes w postaci kwiatów wykonanych z sukna, a także grzebieni i spinki do włosów.

Charakterystyczną cechą fryzury jest asymetria. Fryzury w stylu japońskim wyróżniają się kanciastością, a także różnymi grubymi i długimi lokami. Nowoczesne japońskie kobiety malują pasma włosów w różnych kolorach, robią ogony. Im bardziej ekstremalna fryzura będzie wyglądać, tym lepiej.

Japoński makijaż w stylu

Główną cechą japońskiego makijażu jest dramat. Podstawa tonalna powinna być o kilka ton jaśniejsza niż naturalny kolor twojej skóry. Linia brwi tworzy łukowate i jasne, najlepiej czarne. Używając czarnego eyelinu, nadaj swoim oczom charakterystyczną przekątną. Kolor szminki jest czerwony. Im więcej kolorów zostanie użytych do stworzenia makijażu, a im bardziej obfite zostaną nałożone na powieki, usta, policzki, tym bardziej ekspresyjny będzie obraz. Jeśli chodzi o paznokcie, pomaluj je w różnych jaskrawych kolorach, wklej dżiny lub narysuj ozdobne wzory.

Japoński styl1Japoński styl2Japoński styl3
Japoński styl4Japoński styl5Japoński styl6
Japoński styl7Japoński style8Japoński style9