Wszyscy słyszeliśmy słowo "rocznik" więcej niż raz, zyskało ono szczególną popularność w ciągu ostatnich kilku dekad. Vintage to odzież należąca do pierwszej połowy ubiegłego wieku.

Moda na vintage jest w pełnym rozkwicie, bo nawet gwiazdy Hollywood stosują się do tego stylu. Wygląda nadzwyczajnie, ekstrawagancko, ale kobieco w tym samym czasie - to jedno z głównych zadań sukienki w stylu vintage.

Ubrania w stylu vintage 1Ubrania w stylu vintage 2Ubrania w stylu vintage 3

Suknie w stylu vintage

Najczęstszym typem damskiej odzieży w stylu vintage jest sukienka. Jaka powinna być sukienka, aby można ją było przypisać do koncepcji vintage? Po pierwsze, taka sukienka powinna być żywym przykładem przynależności do konkretnej epoki. Bądź u szczytu mody i stań się rozpoznawalny teraz. Po drugie, czegoś takiego nie można w żaden sposób powielić, jest to raczej pojedynczy egzemplarz wykonany z naturalnych tkanin i często zdobiony ręcznie robionymi ornamentami.

Jeśli chcesz znaleźć kilka takich strojów, spójrz w skrzynię ze strojami swojej babci, prawdopodobnie uratowała swoje ulubione sukienki dla swoich wnuczek. Będziesz mieć szczęście, jeśli czas ich nie dotknie i będą wyglądać naprawdę zgodnie z koncepcją mody retro i vintage. Chociaż często zdarza się, że tkanina samego produktu pozostaje w doskonałym stanie, nawet oryginalny kolor jest zachowany, ale nici pozostawiają wiele do życzenia. Nie rozpaczaj, daj rzecz, którą lubisz w studio, a otrzymasz ją w oryginalnej formie.

Dziś istnieją nawet wyspecjalizowane sklepy sprzedające odzież w stylu vintage. To prawda, że ​​nie ma ich zbyt wiele, a ceny takich rzeczy mogą cię nieprzyjemnie zaskoczyć. A jeśli nadal stawiasz sobie za cel kupowanie rzeczy vintage, zapytaj o wyszukiwanie w międzynarodowych witrynach i aukcjach.

Warto zauważyć, że istnieje coś takiego jak stylizacja odzieży damskiej na vintage. Oznacza to, że nowocześni projektanci używają zarówno tkanin vintage do krawiectwa, jak i nowoczesnych tkanin, ale z zachowaniem wzorów w stylu vintage.

Prawdziwie kobiecy i romantyczny wygląd to klasyczna odzież z koronką. Suknię lub bluzkę z koronką można pięknie ubrać tematyczna sesja zdjęciowa minione epoki lub nosić uroczystą imprezę, w której obowiązuje specjalny strój.

W codziennym życiu odzież w stylu vintage można harmonijnie uzupełnić dodatkami: paskami, bransoletami, jasnymi apaszkami, wisiorkami. Nie bój się tworzyć własnego, niepowtarzalnego wizerunku, nawet jeśli będzie wyglądać nieco "staroświecko".

Ubrania w stylu vintage 4Ubrania w stylu vintage 5Ubrania w stylu vintage 6
Ubrania w stylu vintage 7Ubrania w stylu vintage 8Ubrania w stylu vintage 9
Ubrania w stylu vintage 10Ubrania w stylu vintage 11Ubrania w stylu vintage 12