Nazwa "antykoncepcja" sama w sobie oznacza stosowanie tych tabletek w celu ochrony przed niepożądaną ciążą. Tabletki antykoncepcyjne są zawsze w 100% hormonalne leki, dlatego czasami są przepisywane w celu normalizacji poziomu hormonów. Jednak ani pierwsza, ani druga, podnieca większość kobiet. Rok po roku (nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak długo potrwa ta kontrowersja!), Kontrowersje szaleją na pigułkach antykoncepcyjnych, które pomagają schudnąć. Na co przeciwny "obóz" odpowiada, że ​​przybierają na wadze. Spróbujmy wreszcie dowiedzieć się, gdzie jest prawda i czego oczekiwać od tego antykoncepcyjnego "potwora".

Przybieraj na wadze

Większość kobiet boi się przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ są pewne, że przytyje. "Korzenie" tego lęku zostały pogrzebane w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy producenci dodali mężczyznę do tłumienia kobiecych hormonów iw rezultacie kobiety przybrały na wadze, stały się zarośnięte włosami i nabrały męskiego basu. Dzisiaj nie ma męskich hormonów w składzie tabletek, tylko żeńskie!

Schudnąć

Wiele kobiet nie może stracić na wadze z powodu braku równowagi hormonalnej. Czasami przyjmując tabletki antykoncepcyjne, ta równowaga, nawet nie czekając na nią, zostaje przywrócona. Kobieta staje się spokojna, nie przykleja problemów, waga jest znormalizowana. To właśnie stąd i plotki, że pigułki antykoncepcyjne są odpowiednie do utraty wagi.

Reklama

Aby pozbyć się lęku przed tymi, którzy boją się nabrać tłuszczu na pigułce (w wyniku wydarzeń z lat 20.), producenci reklam często twierdzą, że pigułki antykoncepcyjne mogą być przyjmowane, aby schudnąć. To w istocie mówi tylko, że tabletki zawierają tak małą zawartość progesteronu, że nie przytyjesz.

Konsekwencje

Konsekwencją przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w ten czy inny sposób może być uwolnienie i przybranie na wadze. Powód jest znowu w naszych hormonach. Ktoś może mieć niedobór progesteronu, a ktoś ma nadmiar. pigułki antykoncepcyjne, aby pomóc schudnąć Dodając hormon z tabletek, możemy normalizować sytuację i tracić na wadze, ale mamy tę samą szansę na stworzenie nadmiaru jednego lub drugiego hormonu i wzrost tkanki tłuszczowej. W każdym razie wahania wagi w obu kierunkach nie będą większe niż 3-4 kg.

Wszystko to mówi tylko o braku umiejętności czytania i pisania, jak schudnąć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli masz nadwagę z powodu braku równowagi hormonalnej, lekarz (!) Musi przepisać odpowiedni lek dla ciebie z odpowiednią zawartością hormonów. Zaangażowanie się w samoobsługę jest absurdem i bezużytecznym, ponieważ brakuje hormonu lub hormonów, które w nadmiarze można zidentyfikować dopiero po teście.