Zaskakująco, nadmierna waga może być przeciwwskazaniem do intensywnego stresu. W końcu nie chodzi o to, aby schudnąć za wszelką cenę, ale o zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego. Wykonywanie standardowego programu dla aerobik z nadwagą, zaszkodzisz stawom, które w każdym skoku otrzymują pełny ciężar twojej wagi. Dlatego w latach 80. ubiegłego wieku trener fitness odnotował piłkę wykorzystywaną w rehabilitacji pacjentów - promuje ona aktywną utratę wagi, a jednocześnie łagodzi stres ze stawów. Potem było jego obecne imię - fitball.

Skoki - efekt

Jest to dobrze znany fakt, że kardiologiczna generacja jest niezbędna do utraty wagi - zwiększone bicie serca, które daje sygnał do rozpoczęcia spalania tłuszczu. Najłagodniejszym wariantem skoków do utraty wagi są ćwiczenia na fitball.

Kiedy zwiększa się twoje tętno, organizm zaczyna zużywać własne zasoby, aby znormalizować stan. Oznacza to, że jeśli częstość akcji serca na początku treningu zostanie zwiększona, a następnie w połowie z taką samą intensywnością skoków, częstość akcji serca spadnie - ciało dostosuje się. Spędzi dużo kalorii w tej "walce z czynnikiem zewnętrznym".

W rzeczywistości proste siedzenie na piłce to skok. Nawet nie zauważając tego, nieustannie pulsujemy na piłce, ponieważ nasze ciało walczy o utrzymanie równowagi. Tak więc, siedząc, pracując, oglądając film, trenujemy!

Technika

Skakanie na fitball do utraty wagi odbywa się w specjalny sposób. Najważniejsze to nie odrywać twoich nóg od podłogi, ale twoje pośladki od piłki. Skacząc w ten sposób, odcinasz mięśnie pośladków i nóg, przyczyniając się do ich najbardziej aktywnej formy aktywności.

Jest jeszcze jedna opcja do skoków nóg odchudzających się - trzymasz fitball w wyciągniętych rękach, przykucnięciu, opuszczeniu piłki i skakaniu, podnieś ją ponad głowę. Jest to wariacja z wagą, a dodatkowe, ale niepotrzebne obciążenie rąk jest nawet większe niż w przypadku hantli, ponieważ fitball nie jest tak łatwy do trzymania górnych kończyn.