Beit Shemesh to miasto na zboczach gór Judei między Jerozolima i Tel-Aviv , założone w 1950 roku. Piękne krajobrazy, otoczone ze wszystkich stron lasami iglastymi, różowymi polami, znaleziskami archeologicznymi i klasztorami sprawiają, że jest on atrakcyjny dla turystów.

Красота Бейт-Шемеша Trochę o mieście

Populacja współczesnego miasta liczy około 104 tysięcy osób, z czego 98% to Żydzi. Klimat w tych okolicach jest łagodny i wilgotny, typowy dla podgórza. Deszcze zdarzają się zimą. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, najsuchszym jest czerwiec, kiedy praktycznie nie ma opadów. Dlatego pogoda na wycieczki, wędrówki i poznawanie Beit Szemesz jest bardzo korzystna.

Бейт-Шемеш - панорама города Zabytki miasta i okolic

Pomimo tego, że Beit Shemesh jest młodym, ale szybko rozwijającym się miastem, jest coś do zobaczenia:

  1. Tel-Beit Shemesh to stary poprzednik nowoczesnego miasta. W tym miejscu jesteś w przeszłości z czasów biblijnych. Zaparkowane wzdłuż drogi można spacerować po ruinach meczetu, mijać mury domów arabskiej wioski, zobaczyć kompleksowy system fortyfikacji, wież. Również spotkasz wyjątkowy podziemny zbiornik o łącznej objętości 800 metrów sześciennych. (10 wiek pne), gdzie woda zebrana z opadów. To było główne źródło wody w mieście przez wiele lat.
  2. Развалины Тель Бейт ШемешаТель-Бейт-Шемеш с высотыТель-Бейт-Шемеш - ступени, ведущие в водохрананилище
  3. Biblijne Muzeum Historii Naturalnej , położone w północnej części miasta przy ulicy Ha-Tzaba 5 to wspaniałe miejsce do odwiedzenia z dziećmi. Muzeum jest częściowo zoo, ponieważ Zamieszkuje niektóre gatunki gadów, ssaków, owadów Pisma Świętego, częściowo muzeum z wypchanymi zwierzętami i ptakami, częściowo ośrodek szkoleniowy. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 11 USD, dla dziecka od 4 do 17 lat - 8,5 USD dla dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie.
  4. Библейский музей естественной истории
  5. Beit Jamal jest nieodzownym miejscem do odwiedzenia. Kompleks położony jest na wzgórzu, kilka kilometrów od miasta Beit Szemesz na południowym zachodzie, przy drodze numer 38. Składa się z dwóch klasztorów katolickich (męskich i żeńskich) oraz kościoła św. Szczepana Pierwszego Męczennika (1930), chrześcijańskiego kaznodziei, który został zabity kamieniami za swoje wierzenia i wiarę. Beit Jamal została założona w 1919 roku przez salezjanki i przetłumaczona z arabskiego jako "House of Beauty". Podczas wykopalisk w latach 1916-1922. depresja z relikwiami (I wne), zrujnowany kościół w stylu bizantyjskim, odkryto mozaikę.
  6. Вид на Бейт ДжамальБейт Джамаль - cадыБейт Джамаль - Церковь Святого Стефана
  7. Jaskinia Starekliptovaya Sorek (lub jaskinia Avshalom), położona w rezerwacie o tej samej nazwie, 3 km od Beit Shemesh na wschodzie, jest najpiękniejsza i najbardziej popularna w Izraelu. Wiek jaskini wynosi 25 milionów lat.
  8. Сталактитовая пещера Сорек
  9. Izrael słynie z winiarni. Polecamy odwiedzenie najbliższej miejscowości Beit Shemesh - winnic Tzora . Znajduje się on w dzielnicy Tzor w Jerozolimie, 2 km na północny wschód od naszego miasta. Czekasz na ciekawe historie przewodnika, degustację win, pola winogron, zakup produktów. Tak więc butelka wina z Judean Hills kosztuje 28 USD, Shoresh - 39 USD.
Винодельня Tzora VineyardsВина Tzora Vineyards Gdzie spać?

W odległości 1,5 km od Beit Shemesh na północny wschód, w osadzie Naham, znajduje się gospodarstwo Nof Sadot . Stacja kolejowa Beit Shemesh znajduje się 3 km od hotelu. Koszt pokoju dwuosobowego wynosi od 350 $, śniadanie kosztuje 15 USD.

Фермерский дом Nof Sadot Gdzie zjeść?

W centrum Beit Shemesh, w Derech Yitshak Rabin 19, polecamy odwiedzenie baru Burgers , popularnego wśród miejscowej ludności, gdzie zaoferuje się ogromne porcje sałatek i pyszne hamburgery. Bar czynny jest od niedzieli do czwartku od 10:30 do 23:30.

Jak się tam dostać?

Odległość od Beit Shemesh do Tel-Aviv - około 50 km. Samochodem zajmie 45-50 min. Możesz również dostać się na autobus międzymiastowy w tym samym czasie. Cena biletu wynosi od 2,5 $. Bilet kolejowy będzie kosztował 5,3 USD, czas podróży - 45 minut.

Odległość od Beit Shemesh do Jerozolima - 35 km. Samochodem - 35-40 minut drogi. W autobusie wydasz ten sam czas, koszt biletu wynosi od 2 $. Bilet kolejowy - od 2 $, czas przejazdu - 43 minuty.