Prawdziwi traszki wodne to krewni traszek. Są pod ochroną i nie są szeroko rozprowadzane. Dlatego fani znają 3 główne typy traszek akwariowych (jest ich więcej niż 10):

 • traszka alpejska;
 • traszka grzebieniasta;
 • Needley traszka.

Wszystkie gatunki traszek są piękne, najpiękniejsza jest traszka alpejska. Traszka grzebieniastego osiąga długość 18 cm, wszystkie inne gatunki nie rosną powyżej 13 cm, podczas hodowli traszki akwariowe zyskują bardziej żywy kolor, a na grzbiecie wyrastają muszelki.

Zawartość Triton w akwarium

Istnieje kilka wymagań, które, jeśli to zrobisz, będą chronić twoje traszki przed chorobami, i będą żyć długo, przyjemnie Cię zachowując zabawne i jasne egzotyczne zabarwienie:

 1. Terrarium lub akwarium może być nieogrzewane, ale musi koniecznie mieć suchą część. Trytonowie żyją w wodzie, ale czasami wychodzą na ląd, aby się ogrzać. Możesz kupić specjalne akwarium lub zwyczajowo zrobić "tratwę", mocując ją za pomocą domowej "kotwicy". Możesz również zrobić "Tritonium Island" ze żwiru lub piasku. Objętość akwarium powinna wynosić co najmniej 15 litrów na tryton.
 2. Możesz zachować tryton i kilka osób, które bardzo dobrze sobie radzą. Ale u innych ryb traszki mogą się nie dogadać, ponieważ niewiele ryb preferuje tak niską temperaturę wody (+ 21 ° C lub mniej). Płazy są zimnokrwiste i przegrzanie może stać się śmiertelne. Niektórzy akwarystów łączą się w traszki akwariowe z gupikami, neonami i złotą rybką. Ryby te nie zaszkodzą traszkom, a oni sami będą z dala od nich.
 3. Tritony nie zanieczyszczają wody, ale pożądane jest posiadanie przynajmniej jednego filtra w akwarium, szczególnie jeśli są w nim rośliny. Woda powinna być stojąca, ale nie gotowana.
 4. Jeśli w akwarium są żywe rośliny, ważna jest kwestia oświetlenia. Jeśli nie ma roślin - traszki wcale nie wymagają światła, lampy nie mogą być w ogóle ustawione.
 5. Trytonów nie dotykają zieleniny, ale można je spożywać. Tritony również jedzą skórę po pierzeniu, co ułatwia czyszczenie akwarium.
 6. Nakarm traszki w jeden dzień małymi rybami, bloodworms, dżdżownic, można podać drobno pokruszone gotowane ryby, mięso, wątrobę. Raz w miesiącu wskazane jest zorganizowanie dnia postu. Ważne jest, aby używać witamin i pierwiastków śladowych.
 7. Trytony bardzo dobrze rozmnażają się w domu. Samicę przeszczepia się do innego akwarium z gęstą roślinnością, która pomoże małym trytonom ukryć się po urodzeniu i przetrwać.
 8. Nie bierz zwierzaka w ramiona. On cię nie skrzywdzi, ale możesz. Temperatura traszki wynosi średnio 18 ° C, a wasza temperatura 36,6 ° C. Triton może "podpalić" twoją rękę.
 9. Tryton może hibernować na zimę. Aby to zrobić, muszą stworzyć reżim temperatur od 0 do 10 ° C, w zależności od odmiany.

Zawartość traszki akwariowej nie sprawi ci żadnych kłopotów. Są schludne i bezpretensjonalne. Przy dobrej opiece traszki wodne będą żyły do ​​27-30 lat.

traszka zawartość akwarium

Choroby u traszek wodnych są takie same jak u ryb akwariowych. Przed rozpoczęciem leczenia należy prawidłowo postawić diagnozę nowo zdiagnozowanej traszki. Zakażenie w akwarium może dostać się na liście roślin, na elementy dekoracyjne, z pokarmem, choroba może wystąpić z powodu spadku temperatury lub słabej wody. W każdym razie lepiej zaprosić specjalistę do domu, aby zobaczyć swoje traszki, postawić prawidłową diagnozę i przepisać leczenie. Często trytony mają choroby onkologiczne, które są leczone chirurgicznie.

Po posadzeniu traszki w akwarium staniesz się właścicielem dobrego słodkiego smoka.