Psy rasowe pudel zabawka Od kilku stuleci pozostają popularni wśród amatorskich hodowców psów. Pudle są proporcjonalnie złożone, trzymają się z dumą iz godnością, a włosy szczotkowane i przystrzyżone w tradycyjny sposób przyciągają uwagę innych swoim pięknem i elegancją.

Jeśli nie potrzebujesz psa stróżującego, ale ozdobnego psa dla rodziny, pudel zabawkowy to doskonały wybór. Są to bardzo aktywne i bystre psy, należą do 5 najbardziej inteligentnych ras na świecie. Ich zalety to zdolność do szybkiego i łatwego uczenia się sztuczek, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami; niewielki rozmiar, dzięki czemu można je zabrać ze sobą prawie na każdą podróż; dość długi, jak u psów, średnia długość życia wynosi 15-20 lat; dobre zdrowie

Jednocześnie przed przyznaniem pierwszeństwa tej rasie, powinieneś zapoznać się nie tylko z zaletami, ale także z minusami psów Pudla z Zabawkami, bez których jego opis byłby niepełny.

Minus Zabawka dla psa Pudel Toy

Niewielki rozmiar pudla daje mu wiele korzyści, szczególnie dla mieszkańców mieszkań miejskich, ale jednocześnie jest to wada, zwłaszcza jeśli w rodzinie są małe dzieci. Kruchy pudel zabawkowy łatwo ulega obrażeniom, dlatego musisz wyjaśnić dziecku, jak leczyć psa, aby go nie skrzywdzić, a może nawet warto opóźnić psa lub przerwać wybór innej rasie.Ten pudel będzie wymagał dużo czasu, uwagi i troski od ciebie i uczucie. Jeśli musisz spędzić zbyt wiele czasu poza domem, a jednocześnie nie będziesz w stanie zabrać psa ze sobą, pudel, pozostawiony sam przez dłuższy czas, może stać się przygnębiony i chory. Możesz też zrobić z niego przyjaciela - kolejnego pudla, wtedy ten problem zostanie wyeliminowany.

Niektóre psy w pudelach zabawek mają tendencję do szczekania głośno z głośnością lub bez - może to stanowić problem, szczególnie jeśli mieszkasz w mieszkaniu. Ten pudel się rozrodzi1 Ta funkcja pomoże wyeliminować edukacja i szkolenie.

Pamiętaj też, że pudel zabawkowy jest niezwykle wrażliwy emocjonalnie, nie znosi krzyków i subtelnie odczuwa napięcie w związkach ludzi, ponieważ potrzebuje pokoju i harmonii w rodzinie, w której żyje, w przeciwnym razie może dosłownie zachorować. Najczęstszą reakcją na stres u psa pudla jest zaburzenie trawienia i nerwowe zachowanie.

Kiedy zdobędziesz pudla, przygotuj się również na to, że jego wełna będzie wymagała starannej pielęgnacji - cięcia co 6 tygodni, regularnego kąpieli i szczotkowania.