Przez długi czas pudel zabawkowy jest ulubionym zwierzakiem dla dzieci i dorosłych. Ten delikatny, wzruszający i zabawny pies, pochodzący z Francji, został pierwotnie wyhodowany na polowanie na kaczkę. A ponieważ jest bardzo elegancka, inteligentna i piękna, zaczęła być uważana za damę.

Pielęgnacja i konserwacja pudla zabawkowego

To zwierzę jest doskonale przystosowane do życia w mieszkaniu miejskim. Zaleca się je kosić co 6-8 tygodni i okresowo kąpać, a także czesać obfite włosy psa i umyj uszy i oczy. To prawie pudle nie rzucaj dlatego doskonały dla osób z alergiami.

Jest to raczej aktywna rasa psów, więc często powinny chodzić na świeżym powietrzu i bawić się z nimi w pomieszczeniu, aby uczyć się nowych zespołów.

Opis rasy pudel zabawka

Wielu fanów tych zabawnych psów interesuje się tym, ile pudel waży i ile ma wzrostu. Zważyć, że pudle około 6-8 kg ze wzrostem 25-28 cm, nie więcej. Te okruchy mają wydłużoną głowę, zgrabne czoło, szeroką i głęboką klatkę piersiową, a ogon często zatrzymuje się o połowę. Kolor warg, oczu, płatów nosa zależy bezpośrednio od koloru płaszcza. Może to być odpowiednio biały, czarny, srebrny, morelowy i brązowy, oczy są ciemne, czarne lub ciemne - bursztynowe.

Postać pudla z zabawkami

Charakterystyczną cechą tego psa jest pomysłowość, umiejętność uczenia się i wychowania. Wszyscy członkowie rasy są bardzo dowcipni i zawsze chcą zadowolić swojego mistrza. Ze względu na tak pozytywną charakterystykę pudla zabawkowego, w rodzinach z małymi dziećmi włączane są bez strachu.

Sam pudel jest cichy i bardzo kocha dzieci. Można go łatwo pozostawić w domu samemu, ale tylko wtedy, gdy masz całkowitą pewność, że poświęcasz odpowiednią ilość uwagi swojemu zwierzakowi. Nauczanie swojego zwierzaka warto pamiętać o awansie i pochwale, łącząc trening z grami.