Koty toyger można uznać za najbardziej egzotyczne, a co za tym idzie drogie. Niektórzy nazywają te koty tygrysami ze względu na charakterystyczny tygrys, ale jest to niepoprawne, ponieważ nazwa "toyger" pochodzi od angielskiej zabawki, czyli "zabawki".

Pierwszy kot rasy toyger został wyhodowany w 1993 roku przez amerykańską hodowczynię Judy Sugden. Od dawna marzyła o hodowli rasy, której kolor przypominałby wdzięcznego tygrysa. Już w 2007 r. Piękne tygrysie posiadały wystarczający zestaw charakterystycznych cech, aby TICA rozpoznała tę rasę.

W sercu tej rasy - kot bengalski. Pozostałe rasy, które brały udział w hodowli, dodały kilka drobnych cech. Dzisiaj w hodowlach zabronione jest dzierganie toygerów z innymi kotami, nawet z kotami bengalskimi. Takie kocięta nie są uważane za toguerów, interesujące jest to, że matka Judy Sugden jest hodowczynią Jane Mill, która zdołała wyhodować rasę bengalską. Nic dziwnego, że Bengale stały się prototypem toygerów. Po stworzeniu w wyobraźni "szkicu" przyszłego toygera, Sugden wybrał pasiaste bengale i kilka nie bengalskich kotów do hodowli tej rasy.

Opis rasy

Toygery należą do dużych kotów. Ich kości są napięte i mocne, a ich mięśnie są wystarczająco rozwinięte. Ciało jest lekko wydłużone, nogi i ciało są średniej wielkości. Toygery mają długie ogony, głowa jest mała, kufa szeroka, długa, ma zaokrąglone kontury. Kolor oczu tych kotów jest jasnozielony. Ale główną zaletą jest kolor toygera, dla którego rasa i miłość. Olśniewające krótkie włosy z kasztanowymi, brązowymi lub czarnymi tygrysimi znakami pręgowymi podbijają! Zgodnie z normą, zabawki mają poduszkę z łapami, a także końcówkę ogona, powinny być tylko czarne. Oznaczenia mogą znajdować się na nogach, brzuchu i ciele. Wokół pyska kota należy również umieścić w porządku okrężnym pasy i znaki.

Jeśli mówimy o naturze przedstawicieli tej rasy, togi są lojalnymi i kochającymi kotami. Są to wspaniali wierni towarzysze, którzy dbają o właściciela, nie wymagając w zamian zbytniej uwagi. Toygery można łatwo dostosować zarówno w mieszkaniu, jak iw domu. Z całą swoją zręcznością i siłą, koty te mają usposobienie spokojne. Toygers - koty są bardzo inteligentne, towarzyskie. Ich charakterystyczna cecha - markowe dźwięki kotów, tweety, a nawet tryle. Toygers dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, kochają dzieci. Toyger nigdy nie odmówi gry z tobą. Jego żartobliwość i energia zostaną ci przekazane. Jeśli kot widzi, że jesteś zmęczony, ale nigdy nie zostanie narzucony.

Funkcje konserwacji i pielęgnacji

Niewymagające - w ten sposób można opisać togi, których dbałość sprowadza się do regularnego karmienia i czyszczenia tacy. Te koty są idealnym zwierzakiem dla właścicieli, którzy nie mają czasu na opiekę. toyger cat wełna i chodzenie. Ze względu na swoją niewymagającą i bezpretensjonalną pracę, toygery żyją bardzo długo.

Jeśli planujesz hodować zabawki hodowlane, będziesz musiał mieć zarówno kota, jak i kota, ponieważ tylko zwierzęta rasowe będą dawać potomstwo wysokiej jakości. Toygers od 2007 roku mogą brać udział w wystawach, ale wciąż nie ma zbyt wielu przedstawicieli tej rasy. Koszt toyger kociaka zaczyna się od tysiąca dolarów, dlatego taka przyjemność nie jest dostępna dla każdego hodowcy, co możemy powiedzieć o amatorach. Do tej pory wybrane domy hodowlane mogą sobie pozwolić na hodowlę zwierząt tej rasy. W Rosji toygery są niezwykle małe, ale zainteresowanie tą rasą stale rośnie. Mamy nadzieję, że toyger z czasem zachwyci coraz większą liczbę osób.