Historia kota Tonkina rozpoczyna się wraz z końcem XIX wieku, kiedy to został przywieziony do Anglii pod postacią syjamskiego kota w kolorze czekolady. Jednak kolor tych orientalnych piękności był inny niż syjamski. Sierść była brązowawa, a oczy żółte lub zielonkawo-niebieskie.

Pojawienie się rasy kotów toniksów w Ameryce Północnej jest dokładniej rejestrowane. Istnieje nawet szczegółowy opis koloru i wyglądu kotów rasy tonkin. Zwierzęta te miały brązowo-orzechowy odcień futra, niewielkie rozmiary, mocne i krótkie kości, krótki ogon, zwarte, elastyczne ciało. Głowa tonkinezy Tonkin charakteryzowała się krótkim pyskiem, zaokrąglonymi i szerokimi kośćmi policzkowymi, a szeroko rozstawione oczy miały zaokrąglony kształt. To ten opis odpowiada współczesnym przedstawicielom tej starej rasy kotów.

Historia rasy

W trakcie programu hodowlanego hodowcy naprawiali i wyolbrzymiali typ zwierzęcia Wong Mau, który stał się podstawą do hodowli kotów birmańskich. W programie wykorzystano koty syjamskie, a w wyniku hodowli, nie licząc zwierząt o ciemniejszym kolorze niż Wong Mau, urodziły się niezwykłe dzieci. Byli pośredni między kotami birmańskimi i syjamskimi. Zwierzęta te miały lekki i jednolity kolor - tak zwany punkt. Ich oczy są jasnoniebieskie z zielonkawym odcieniem. Były to pierwsze kocięta tonkinezy, ale przez długi okres były uważane za hybrydy, a zatem nie były uprawnione do własnej rejestracji.

I choć dzisiaj kot Tonkin, uzyskany przez hybrydyzację, ma już status standardowy i oficjalny, ale rozpoznają go tylko amerykańscy hodowcy. Ich koledzy z krajów europejskich nie rozwiązali jeszcze ostatecznie problemu statusu tej rasy Ogólnie rzecz biorąc, cechy kotka Tonkina to kompleks cech odziedziczonych po Syjamach i Birmie. Te smukłe, średniej wielkości zwierzęta mają muskularne i silne ciało. Płaszcz z tonkinez średniej długości, jedwabisty, lśniący. Dzięki naturze miłujący pokój i niesamowita ciekawość kot tonkijski będzie doskonałym towarzyszem. Ponadto tonkinezy niezwykle inteligentne i mają niezwykłą intuicję.

Treść tonka kot

Trzymanie i opiekowanie się kotem Tonkin jest łatwe. Jeżeli pierwsze dni trenować kociaka do różnych żywności, Tonkinese kotów nie spowoduje problemów. Jest bardzo przydatne dla zwierząt, aby dać zielone warzywa, mięso i warzywa. Nawet jeśli zwierzak ma zamiłowanie do ziemniaków, fasoli i kapusty, nie należy go karmić tymi produktami, ponieważ wywołują dyskomfort w żołądku. Jeśli chodzi o wątrobę, to cztery razy w miesiącu w leczeniu jej kota jest całkiem do przyjęcia. Wyeliminuj z diety indyka tonkinesis, tonkinezy kotów gęś, zupy, owsianka i makaron. W przypadku kotów w tych produktach nic nie jest przydatne. Dorosła tonikina powinna spożywać około 200 gramów pokarmu dziennie. W przypadku kotów wykastrowanych dawkę tę zmniejsza się do 120 gramów.

Kot Tonkin jest bardzo czysty, praktycznie nie zanika. Wełna Tonkiesa wystarczy, aby grzebieć kilka razy w tygodniu za pomocą rękawicy lub pędzla. To zwiększy przepływ krwi. Jeśli kot jest brudny, plamę można oczyścić lokalnie szmatką. Jeśli za dużo brudnego zwierzaka można kąpać. Zwróć uwagę na czystość uszu, oczu i zębów.

Twoje meble pozostaną nietknięte przywierającymi pazurami, jeśli przyzwyczaisz zwierzę do pazura na czas. Jeśli chcesz, idź tonkinezy na smyczy na ulicy.