Tetradon z ryb akwariowych słusznie uważany jest za niezwykłego mieszkańca głębin morskich. Charakteryzuje się niezwykłą agresywnością i czasami zaskakującymi sposobami ochrony własnego terytorium. W przypadku zagrożenia, ta mała ryba napełnia torbę opuszczającą żołądek i staje się jak balon. W ten sposób zniechęca tych, którzy walczyli o swoje terytorium.

Cecha charakteru tetradonów

Niesamowicie piękne, ale raczej drapieżne tetradony akwariowe są bardzo okrutne dla ich ofiar. Ich płytki kostne, które znajdują się w jamie ustnej, są bardzo ostre. Gdyby ktoś wpadł w szczękę tetradonu, umarłby bolesna śmierć - ryba uderzyła w pył skorup ślimaków, skorupiaków, ostryg, a ten mieszkaniec wody woli je jeść. W gruczołach płciowych i mięśniach tetradonu jest toksyczna, silna trucizna, która po wejściu w ciało ofiary paraliżuje ją.

Hodowla tetradonov

Tetradony akwarystyczne mają dość kłopotliwą hodowlę. Faktem jest, że ich cechy płciowe są bardzo słabo wyrażane, a każde wystąpienie potomstwa uważane jest za praktycznie wyjątkowe. Oczywiście, tarło może być sztucznie stymulowane. W tym celu konieczne jest zwiększenie żywienia ryb, zwiększenie akwarium temperatura wody .

Ponadto, nie zapominaj, że dla "przyjemności miłosnych" tetradons wolą "czysty dom", więc woda w akwarium trzeba stale rozcieńczyć świeże. Te ryby całkowicie nie mają opieki rodzicielskiej nad swoim potomstwem. Samice mogą wypuścić jaja na dno i zapomnieć o nich na zawsze. Czasami dzieje się inaczej - mężczyzna może strzec odrodzonego spawnu. Jednak nie jest to tak powszechne.

Kompatybilność tetradonov

Tetradony akwariowe i kompatybilność z innymi mieszkańcami wód to osobna historia. akwarium tetradones1 Każda ryba ma swój szczególny charakter, a często jest więcej agresji w stosunku do innych niż spokój. To prawda, że ​​mogą dogadać się z innymi rybami, ale tylko wtedy, gdy są znacznie większe i spokojniejsze. W przeciwnym razie płetwy zostaną odcięte i zostaną uzyskane inne obrażenia "ryby-ryby".

Nie musi też ulegać złudzeniu, że młody tetradon może być zaludniony we wspólnym akwarium, które charakteryzuje się powolnością i powolnością. Wkrótce ryba agresora osiądzie i zacznie ustanawiać własne zasady. Mały narybek po prostu znika z akwarium w określonym kierunku, a ten, który jest większy, będzie pozbawiony płetw. Szczególnie ujemnie tetradon jest dostosowany do tych osób wodnych, które mają płetwy w kształcie welonu.