Amazonit to zielony kamień, chociaż mogą występować odmiany o niebieskawym zabarwieniu. Rzadkie okazy z białym przelewem. Według jednej z legend nazwa pochodzi od silnych kobiet Amazonek.

Magiczne właściwości kamienia amazonitowego

Jednym z najsilniejszych działań tego minerału jest zdolność do wzmacniania rodziny związek . Dla kobiet służy jako pomocnik w rozwiązywaniu codziennych problemów, a także pomaga stać się mądrzejszą i odpowiedzialną osobą. Magiczne właściwości amazonitu to jego zdolność do poprawy stanu materialnego osoby. Właściwości kamienia zwiększają się w połączeniu z jadeitem. Amazonit działa kojąco na człowieka i pomaga mu poprawić nastrój.

Właściwości lecznicze amazonitu

Najpierw chcę powiedzieć o jego korzystnym wpływie na układ nerwowy. Dlatego powinny go nosić osoby, które często doświadczają stresu i cierpią bezsenność . Po drugie, kamień wzmacnia mięsień sercowy. Aby poczuć uzdrawiające właściwości siebie, zaleca się nosić koraliki z amazonitu lub po prostu zrobić masaż przy użyciu kamyków. Dzięki sesjom masażu możesz pozbyć się żylaków i blokady naczyń krwionośnych. Od czasów starożytnych ludzie wierzyli, że ten minerał odmładza skórę. Folk healers zaleca, aby kamień był używany do zapalenia stawów, reumatyzmu i osteochondrozy. Minerał jest użyteczny w epilepsji. Nie zaleca się zbyt częstego używania uzdrawiających właściwości minerału, ponieważ może to powodować rozwój lenistwa.

Właściwości kamienia amazonitu na znak zodiaku

Minerał jest idealny dla osób urodzonych pod znakiem Byka. Możesz nosić biżuterię wykonaną z tego kamienia na Raki, Wodnik, itp. Jedynym znakiem, że amazonit jest przeciwwskazany jest Scorpio. Jest informacja, że ​​kamień ten otwiera swoje umiejętności tylko dla niewielkiej liczby ludzi.