Pomimo tego, że turystyka jest gościnna Albania zaczęło się rozwijać stosunkowo niedawno, urlopowicze, którzy odwiedzili już ten bałkański kraj, pozostają w pełni zachwyceni. Dlaczego nie spędzasz długich wakacji na najczystszych plażach Morza Adriatyckiego, nie odwiedzając pięknych zakątków natury, niezwykłych atrakcji kulturalnych, nie skosztując jasnych dań kuchni narodowej? Przede wszystkim jednak, planując podróż, powinieneś dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizy do Albanii, a także jak ją załatwić, jeśli to konieczne.

Albania - wiza dla Rosjan 2015

Zasadniczo konieczne jest zatwierdzenie dokumentu dostępu do tego stanu na Półwyspie Bałkańskim. Jednak w 2104 r. Od 25 maja do 30 września (w sezonie letnim) obywatele Federacji Rosyjskiej mogli swobodnie wjeżdżać do kraju na okres do 90 dni i raz na sześć miesięcy. Oczekuje się, że w 2015 r. Relaks będzie kontynuowany. Jednak na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w kraju nie zostało to jeszcze zgłoszone. Przez resztę roku Albania potrzebuje wizy dla Rosjan.

Ponadto wiza nie będzie wymagana, jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem wielu wiz Schengen (C, D), wiz do Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Jednocześnie posiadacz dokumentu powinien odwiedzić jeden z tych krajów.

Jak ubiegać się o wizę dla Rosjan w Albanii?

Oprócz okresu letniego i obecności wielokrotnej wizy do Europy i Stanów Zjednoczonych, we wszystkich innych przypadkach konieczne jest odwiedzanie konsulatu tego kraju. Najpierw musisz przygotować następujący pakiet dokumentów:

  1. Paszport zagraniczny i jego kopie. Uwaga: paszport musi być ważny przez co najmniej sześć miesięcy.
  2. Kolorowe zdjęcia w liczbie 2 sztuk. Ich rozmiar to 3,5х4,5 cm, a zdjęcia wykonywane są na jasnym tle.
  3. Formularz wniosku wizowego. Można go wypełnić po albańsku, angielsku lub rosyjsku.
  4. Potwierdzanie dokumentów, a mianowicie: rezerwacja pokoju hotelowego, zaproszenie od albańskiego biura podróży lub kupon podróżny. Dokumenty powinny być poświadczone przez notariusza.
  5. wiza do Albanii
  6. Kopia polisy ubezpieczeniowej o wartości ubezpieczenia przekraczającej 30 000 euro.
  7. Dokumenty potwierdzające wypłacalność, a mianowicie: referencje z pracy, w których wskazane jest twoje stanowisko, wynagrodzenie, rachunek bankowy. Dokument powinien być podpisany przez kierownika organizacji.

Jeśli nie jesteś oficjalnie zatrudniony, powinieneś złożyć zaświadczenie z pracy małżonka i, oczywiście, kopię aktu małżeństwa. Wniosek o wizę do Albanii można rozpatrzyć w konsulacie w ciągu siedmiu dni roboczych. Jeśli chodzi o opłatę wizową, jednorazowa wiza będzie kosztować odbiorcę 40 euro, wielokrotność - 50 euro.