Istnieje błędna opinia, że ​​w Albanii nie ma nic do kupowania. Jednak w tym kraju, oprócz wielu atrakcje i cudownie plaże , istnieje wiele sklepów firmowych i punktów sprzedaży detalicznej, w których można kupić ekskluzywne towary o wiele taniej niż w głównych stolicach mody. Wynika to z "sąsiada" państwa - Włoch. Wiele fabryk i fabryk odzieży znajduje się w miastach Albania , które oznaczają swoje przedmioty znakiem "Made in Italy".

Albania jest uważana za kraj, w którym dokonywanie zakupów jest bardzo opłacalne. Kraj słynie ze wspaniałych mistrzów, którzy ręcznie wytwarzają niesamowite przedmioty dekoracyjne z różnych materiałów (drewno, wełna, kości itp.). W każdym zakątku Republiki znajdziesz wiele sklepów z pamiątkami z ekskluzywnymi towarami: statuetki, jedwabie, włóczki lub naczynia.

Centra handlowe w Albanii

Albańczycy to ludzie, którzy lubią wyglądać modnie i stylowo nawet podczas brudnej pracy. Narzucając im oczywiście modę, Włochy, więc nie znajdziecie w kraju smaku bez gustu lub nie stylowego ubrania. Wiele kobiet wybierających się na zakupy do Albanii będzie miło zaskoczonych polityką cenową i ogromnym wyborem towarów. Upewnij się, że możesz znaleźć dokładnie to, co chcesz, całkiem szybko i po okazyjnej cenie. A jeśli nadal targujesz się, możesz otrzymać zniżkę.

Zerowe zwyczaje pozwalają uzyskać dużo ubrań w kraju znanym couturier, ale jest sprzedawany znacznie taniej. W mieście znajduje się wiele sklepów z pamiątkami i centrów handlowych Tirana - stolicy Republiki, ale w innych miastach państwa istnieją miejsca, w których można przyjemnie spędzić czas i kupić pożądane towary. Zapoznajmy się z najbardziej znanymi centrami handlowymi w Albanii:

 1. City Park to świetne miejsce na zakupy w Albanii. Znajduje się w Tiranie, prawie w centrum. Znajdziesz tu ponad 100 sklepów, z których 50 to markowe ubrania i buty. W centrum handlowym znajdują się dwie kawiarnie do restauracji sił. Jeśli masz dzieci, możesz je wysłać do pokoju dziecięcego podczas zakupów. Ceny w sklepach są wyższe niż na rynkach w kraju, ale umiarkowane. Administracja City Park dokładnie monitoruje podaż i jakość towarów, dlatego nie można znaleźć fałszywych couturierów.
 2. City ParkCity Park внутри
 3. Qendra Tregtare Univers (QTU) - wspaniałe centrum handlowe w Tiranie. Jest on gorszy niż jego rozmiar City Park, a sklepy tutaj są nieco mniejsze. Mimo to możesz z łatwością zaktualizować swoją garderobę w sklepach w centrum lub kupić ciekawe przedmioty wnętrza. Nawiasem mówiąc, w Albanii ceny za wystrój i meble są bardzo niskie, więc zwracaj na nie uwagę.
 4. Qendra Tregtare UniversQendra Tregtare Univers внутри
 5. Casa Italia to włoskie centrum odzieżowe w Tiranie. Tutaj znajdziesz rzeczy i akcesoria ze "świeżych" kolekcji znanych włoskich marek. Jeśli masz szczęście, możesz kupić markowe ubrania ze zniżką 50-60% od ostatniego sezonu.
 6. Casa Italia
 7. COIN to doskonałe wyspecjalizowane centrum w Tiranie. Tutaj możesz kupić markowe torby, zegarki, paski i kosmetyki. Relatywnie jest to drogie centrum, nie ma w nim towarów, które kosztują mniej niż 40 euro, ale ich jakość jest najlepsza. Jeśli chcesz kupić sobie coś naprawdę ekskluzywnego, idź do tego miejsca.
 8. COINCOIN внутри
 9. Tirana East Gate to największe centrum handlowe na Bałkanach. Otworzył w 2011 roku i zrobił plusk. To właśnie w nim znajdziesz duży wybór ubrań od Zary, Massimo Dutti, Pull & Bear, Stradivarius i wielu innych marek. Spacerując pośrodku, natkniesz się na sklepy z tureckimi jedwabiami, galanterią skórzaną, odzieżą sportową i pamiątkami. Na terenie centrum znajduje się kilka przytulnych kawiarenek i duży pokój dziecięcy, który pomoże ci spokojnie, w dobrym nastroju, dokonać zakupów. Cechą tego centrum było kino, które jest największym w całej Albanii.
 10. Tirana East GateTirana East Gate вход
 11. Stary Bazar (Bazari I Vjeter) to ogromny rynek w centrum Krui. Ceny towarów tutaj są najniższe w całej Albanii. Duża liczba sklepów pozwoli Ci kupić nie tylko nowe ubrania z lokalnych fabryk, ale także wiele niesamowitych przedmiotów dekoracyjnych.
 12. Old Bazaar
Wyloty z Albanii

Venice Art Mask Factory to najpopularniejszy outlet w Albanii. To centrum sprzedaje wykwintne maski karnawałowe w stylu weneckim, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. Mistrzowie, którzy tworzą maski, są albańskimi tubylcami, w rzeczywistości pracują w fabryce tego kraju. Dlatego właśnie w tym sklepie możesz kupić sobie niesamowity dodatek za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Venice Art Mask Factory маски в стиле Venice

Przydatne informacje:

 • Adres: Rruga Lin Delia, Shkoder 4002, Albania
 • Telefon: + (355) 6820472 91
 • Witryna: www.veniceartmask.eu

W Tiranie znajdziesz kilka punktów, w których możesz zaktualizować garderobę o maksymalnie 500 euro. Wszystkie są głównie w centrach handlowych, o których już mówiliśmy. W niektórych sklepach można kupić kartę oszczędnościową za 1 euro, aby uzyskać zniżki w innych placówkach sieci w kraju.

Сезон скидок в магазинахАутлет в центре
Dni sprzedaży

Pod koniec lutego Albania staje się prawdziwym skarbem zakupów. W okresie od 25 do 28 sprzedaje się numer ostatniego zimowego miesiąca w sklepach w kraju. W sklepach markowych ubrań można spotkać rabaty nawet do 70%, a na rzeczy lokalnego producenta - 85%.